„Šokių fiesta“

Projekto Šokių fiesta“ tikslas – aktyviais šokiais ir judėjimu skatinti visuomenės fizinį aktyvumą Pietų Lietuvos regione. Todėl 2016 birželio 3 – 4 dienomis buvo organizuojamas tarptautinis margaspalvio šokio festivalis „Šokių fiesta“. Veisiejų ir Lazdijų miestų moderniuose parkuose ir kultūrinėse erdvėse įsikurė net 8 stilizuoti šokių kiemeliai.

Juose vyko „judėjimo“ labaratorijos, kuriose Pietų Lietuvos bendruomenę „judino“ įvairūs šokių kolektyvai su ir mokė šokti folklorinių, klasikinių, pramoginių, linijinių, aerobikos, zumbos šokių. Taip pat buvo galima stebėti ir profesionalias parodomasias šokių programas didžiosiose scenose.

Taip pat buvo surengta stilizuota „Dzūkijos olimpiada“ Dzūkijos olimpiečio sertifikatui gauti. Šiose veiklose dalyvaus virš 20 Pietų Lietuvos ir Lenkijos įvairių šokių srities kolektyvų. Siekiant įtraukti jaunimą buvo organizuojamas tradicišku tapęs „fiestamobas“ (flashmobas), kai vieną šokį šoko daugiau nei 500 žmonių.

Festivalyje dalyvavo 400 dalyvių, virš 20 šokių kolektyvų iš Pietų Lietuvos: Alytaus, Marijampolės, Druskininkų ir Lazdijų krašto. Įvairiose aktyviose veiklose per abi dienas buvo „išjudinta“ apie 2500-3000 bendruomenės narių, sukurti 8 įvairių šokių kiemeliai „judėjimo“ labaratorijos. „Dzūkijos olimpiadoje“ dalyvavo 340 dalyvių. Į aktyvias veiklas įsitraukė periferijos ekonominių, socialinių ir geografinių sunkumų turinti visuomenės dalis.

Projektą finansavo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir programa „Išjudink save“.