VII-sis kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ vėl skrenda per Lietuvą

2016-08-20

Atėjusi vasara kviečia daugiau laiko praleisti atvirame ore ir keisti savo rutiną – pavyzdžiui, filmus žiūrėti ne kino salėje ar namuose, o po žvaigždėtu dangumi. Aplankyti jau pamėgtus naktinius kino seansus kviečia septintąjį kartą į kelionę po Lietuvą išvykęs festivalis „Sidabrinės gervės naktys“.

Nuo birželio iki rugsėjo mėn. kino festivalis aplankys 20 miestų ir apims plačią Lietuvos geografiją – nuo Telšių ar Vilkaviškio iki Kelmės bei Zarasų. Kino mylėtojus „Sidabrinės gervės naktyse“ šiemet džiugins dvylika „Sidabrinių gervių“ kino apdovanojimus laimėjusių ar jiems nominuotų filmų.

Šiais metais, festivalyje palaikoma neatlygintinos kraujo donorystės idėja – lietuvišką kiną kelionėje po Lietuvą lydi Kauno klinikų Kraujo centro darbuotojai, kviesiantys dovanoti kraujo. „Kauno klinikose donorų kraujo reikia nuolatos. Čia gydomi pacientai iš visos Lietuvos po sunkių traumų, nudegimų, chirurginių operacijų, komplikuotų gimdymų, kovojama už onkologinėmis ligomis sergančiųjų gyvybes. Išgelbėti gyvybę gali padėti vos 20 minučių. Jūsų laiko ir lašas Jūsų gerumo.“ – ragina Kauno klinikų Kraujo centro vadovė Jolanta Jeroch.

Festivalis rugpjūčio 20 d. atkeliauja į Veisiejus. Kauno klinikų Kraujo centro gydytojai kviečia miesto gyventojus ir svečius donorystei, dovanėlėms ir vaišėms kraujo centro palapinėje, miesto parke nuo 17:30 iki 21:30.

„Išskirtiniai kino po atviru dangumi vakarai miesteliuose jau yra tapę tradicija – džiaugiamės, kad kiekvienais metais jie lieka populiarūs, susirenka šeimos ir draugų kompanijos, kurios mėgaujasi ne tik lietuviško kino naujienomis, bet ir laiku, praleistu drauge. Tikimės šią tradiciją išlaikyti ir dar labiau gilinti ir ateityje,“ – sakė Lietuvių kino akademijos direktorė Lina Buzelytė.

Nuo 21:30 val. miesto parke (esant blogam orui – miesto parko estradoje) kviečiame į nemokamas filmų seansus: animacinių „Nuopuolis“, rež. Urtė ir Johan Oettinger bei „Sausra“, rež. Agnė Kušytė, Balys Kumža, trumpametražio vaidybinio „Iglu“, rež. Marija Kavtaradzė, Vytautas Katkus, ir ilgametražio vaidybinio „Dėdė, Rokas ir Nida“, rež. Justinas Krisiūnas.

Per šešerius metus festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ aplankė 53 savivaldybes ir su lietuvišku kinu supažindino daugiau nei 100 tūkstančių žiūrovų. Per tą laiką parodyta daugiau nei 90 geriausių Lietuvos kino kūrėjų darbų.

Festivalio globėjas Lietuvos respublikos ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius. Projektą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba ir Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija “AVAKA”. Renginių socialinis partneris Kauno klinikų Kraujo centras. Festivalį organizuoja Lietuvių kino akademija.

Festivalio kelionės per Lietuvą grafiką galite rasti www.lika.lt.

LiKA informacija

 

 

 

Sidabrines gerves naktys