Vasaros linksmybės PASIENIO FIESTOJE 2014

2014-05-30

Rajone dvi savaites šurmuliavusi  „Pasienio fiesta 2014“ baigėsi iškilmingu renginiu IMG_7507šeštadienį Veisiejų miesto parke. Tai jau 11-tą kartą organizuojama šventė, kuri šiais metais buvo skirta jubiliejiniams 300-iesiems Kristijono Donelaičio gimimo metams paminėti.  Šiemet „Pasienio fiesta“ pasižymėjo renginių gausa, kurie nusidriekė per visą rajoną: tarptautinis poezijos festivalis 2014 „Diemedžio žydėjimas“, koncertai Veisiejų šv. Jurgio bažnyčioje ir Metelių regioniniame parke, ant Dusios ežero kranto, Vaikų gynimo dienai skirta šventė Lazdijų miesto aikštėje, Būdviečio mokyklos 95-ųjų metinių savo veiklos metinių minėjimas ir šventė „Piemenėlių sekminės“,  „Šeimos fotografijų“ paroda Lazdijų krašto muziejuje, grafikos, keramikos bei piešinių paroda Lazdijų viešojoje bibliotekoje.

                      Penktadienį, birželio 6-ąją, vyko muzikinis vakaras  ant Baltajo ežero kranto „Ant bangos“ bei kulinarinis šou „Žuvis kitaip“.   Penkios komandos pasišovė išbandyti savo kulinarinius  sugebėjimus ruošiant žuvies patiekalą iš nežinomos,  burtų keliu pasirinktos žuvies. Tačiau nė viena komanda nepasimetė.

     Sibiro šamanų receptu marinuotas karšis, lašinukais kimštas ir ant žarijų keptas ungurys, tešloje įvolioti šamo kukuliai, šviežias upėtakis, aliejuje virtas eršketas, kadagio žuvienė – tokių skanėstų buvo galima paragauti kulinarinio šou „Žuvis kitaip“ metu Lazdijuose.   Vertinimo komisijai labiausiai patiko Metelių miestelio komandos „Metelys“, vadovaujamos Danguolės Alksninienės, patiektas eršketas.  Kulinarinio šou idėjos autoriai ir organizatoriai – Lazdijų turizmo informacinis centras ir Lazdijų rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras.

                      Ankstų  šeštadienio, birželio 7-osios, rytą 30 žvejų,  iš anksto užsiregistravusių ir iš visos Lietuvos atvykusių į spiningavimo varžybas Mero taurei laimėti, išplaukė į Baltajo ežerą. Nugalėtoju tapo didžiausią lydeką varžybose ištraukęs alytiškis Tomas Valentukonis. Žuvis svėrė 1 kilogramą 45 gramus. Į Alytų jis išsivežė ir Lazdijų rajono savivaldybės mero taurę. Didžiausias laimikis buvo Lazdijų miesto gyventojo Ąžuolo Baleženčio  sugautos žuvys, kurios svėrė 1 kilogramą 90 gramų. Prizą iškovojo ir lazdijietis Aurimas Puniškis – už didžiausią sugautą ešerį (390 gramų). Iš viso  varžybų metu sugauta  6 kilogramai 175 gramai žuvies. Po to, kai buvo pasvertos ir pamatuotos, jos buvo grąžintos atgal į Baltajo ežerą.

                        Baigiamoji ir iškilmingiausia „Pasienio fiestos“  dalis vyko  Veisiejų miesto parke. Šį kartą Lazdijų rajono seniūnijų, mokyklų, įvairių kolektyvų ir įstaigų atstovų eitynės Veisiejų gatvėse tęsėsi daugiau nei kilometrą, o susirinkusiuosius miesto parke pajudėti privertė iš šio krašto kilusio dainininko M. Mikutavičiaus kūrinys „Pasveikinkim vieni kitus“.

      „Ši šventė rengiama jau 11-ą kartą. Ji visada būna įspūdinga, tik visad skirtinga tematika. Šįkart šventė susijusi sulietuvių grožinės literatūros pradininku, poemos „Metai“ autoriumi Kristijonu Donelaičiu, skirta jo jubiliejiniams metams paminėti. Taigi, šventė ne tik tradicinė, bet ir istorine prasme pažymėta. Šiandien džiaugtis renginiais leidžia geras oras. Mūsų žmonės dirba, tačiau turi rasti laiko švęsti, pasidžiaugti vieni kitais, susitikti su giminėmis“, - atidarydamas šventę kalbėjo Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.

      Pasienio fiesta subūrė gausų būrį rajono gyventojų, kraštiečių bei svečių ne tik iš įvairiausių Lietuvos kampelių, bet ir iš kaimyninių valstybių – Baltarusijos ir Lenkijos. Dalyviai džiaugėsi geru oru ir puikiai pavykusia švente, bendravimo su senais savo bičiuliais akimirkomis. Paminėti Lazdijų gimtadienio atvyko Seimo nariai Andrius Kubilius su žmona Rasa, Kristina Miškinienė, bendradarbiavimo partneriai iš Lenkijos – Lukovo miesto, Stare Juchy ir Plaskos bei Punsko valsčių, daugybė Lazdijų krašte gimusių ir augusių, po visą Lietuvą išsibarsčiusių žmonių. Susirinkusiuosius linksmino mūsų rajono meno mėgėjų ir svečių iš kaimyninių savivaldybių bei užsienio šalių kolektyvų pasirodymai. Vakarą vainikavo iš Lazdijų kilusio atlikėjo M. Mikutavičiaus pasirodymas. Jo klausėsi apie 10 tūkstančių žiūrovų.  Dvi savaites trukusius šventinius renginius uždarė įspūdingi fejerverkai, nušvietę Veisiejų miesto dangų.

 Už paramą organizuojant „Pasienio fiestą 2014“  šventės organizatoriai Lazdijų rajono savivaldybė ir Lazdijų kultūros centras nuoširdžiai dėkoja: uždarosioms akcinėms bendrovėms –  „Pietų Megrame“, „Komunalinių įmonių kombinatas|“, „Algraižė“, „Mockavos terminalas“, „Kortas“, „Būsto švara“, „Rolana“, „Nemuno vaistinė“, akcinei bendrovei DNB, ūkininkės Audronės Jagminienės ūkiui, Kęstučio Rudzinsko individualiai įmonei, kosmetikos kompanijai „Avon“, Neringai Radžiukynienei; šventės draugams: Lazdijų viešajai bibliotekai, Lazdijų krašto muziejui, Lazdijų sporto centrui, Būdviečio mokyklai; šventės bičiuliams: kaimo turizmo sodybai „Vitrūna“, Lazdijų sporto centrui, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijai, UAB „Maxima“; informaciniams rėmėjams: Lietuvos radijui ir televizijai, leidiniams „Ūkininko patarėjas“ ir „Druskininkų naujienos“, Alytaus rajono savivaldybei, portalui  Lazdijietis.lt.

FOTO birželio 6 d. Prie Baltajo ežero

FOTO birželio 7 d. Veisiejų miesto parke

Lazdijų r. sav. informacija