Vasario 16-osios minėjimas „Su Lietuviška laisvės dvasia“

2017-02-16

Minint Lietuvos valstybes atkūrimo 99-ąsias metines, Vasario 16 dieną Lazdijuose buvo organizuojama įspūdinga šventinė programa „Su lietuviška laisvės dvasia“. Šventiniai renginiai prasidėjo Lazdijų Šv. Onos bažnyčioje, kurioje buvo aukojamos iškilmingos Šv. Mišios, po kurių buvo išdalinti Lietuvos valstybės atkūrimo dienos apdovanojimai, skirti nusipelniusiems Lazdijų kraštui ir valstybei žmonėms, bei įteikta Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos „Metų kultūros mecenato“ nominacija. Iš Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio rankų Lietuvos valstybės atkūrimo dienos – Vasario 16-osios – proga skirti apdovanojimai šiemet įteikti trims mūsų kraštiečiams – visuomenės veikėjai, tremties ir rezistencijos kovų atminties saugotojai, rašytojai Zuzanai Urbonaitei, tautodailininkei Onai Aldonai Surdokienei bei aktyviam Sąjūdžio veikėjui, rašytojui ir žurnalistui Kęstui Sukackui.

vasario 16oji

Iškilmingo minėjimo  „Per amžius būk, Lietuva“ metu vainikavo grupės „el Fuego“ narių Jono Sakalausko, Roko Spalinsko, Pauliaus Bagdanavičiaus koncertas.

vasario 16oji

 

Po renginio šalia bažnyčios esančioje aikštėje buvo galima pasigėrėti ir prisiminti Lazdijų kultūros centre vykusių Vasario 16-osios švenčių akimirkomis. Iškilminga eisena visus kvietė į Lazdijų Nepriklausomybės aikštę, kurioje buvo pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę.

vasario 16

vasario 16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jau nuo 12 val. Vasario 16-osios šventiniai renginiai persikėlė į Lazdijų hipodromą, kuriame vyko „Tradicinės tarptautinės ristūnų žirgų lenktynės“. Džiugu, kad tūkstantinė minia žiūrovų susirinko pamatyti apie pusšimtį besivaržančių gražuolių žirgų iš Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir kitų šalių. Neatsitiktinai šią dieną dauguma žirgų buvo pasipuošę trispalve. Simboliška, kad žirgas Lietuvos tautą ne vieną amžių nešė į laisvę ir nuo seniausių laikų yra ištikimas lietuvio bičiulis. Todėl ristūnų varžybose vėliavomis pasipuošę žirgai tarsi sakė: „Nešk, žirgeli, Lietuvos trispalvę!”

vasario 16

 Su didžiausiu užsidegimu ir azartu tarp lenktynių dalyvių ir žiūrovų plazdėjo lietuviškumo dvasia. Dauguma lenktynėse dalyvaujančių žirgų ir važnyčiotojų bei žiūrovų buvo paženklinti LIETUVOS TRISPALVE. Šią iškilią mūsų tautai dieną trispalvės ne tik plazdėjo, bet ir geltonai-žaliai-raudonai švytėjo ant mūsų skruostų, o eiklūs žirgai su vėju nešė žinią apie didžius ir savo gimtąją šalį LIETUVĄ mylinčius lietuvius. Ši unikali akcija „Nešk,žirgeli, Lietuvos trispalvę!”  buvo užregistruota Lietuvos Respublikos prezidentūros tinklapyje, nes mes, lazdijiečiai, Vasario 16-ąją mokame švęsti linksmai ir išradingai!

vasario 16

Ristūnų žirgų lenktynėse netruko ir staigmenų. Lenktynes netradiciškai pradėjo šunų kinkinių varžybos. Toks reginys – pirmą kartą Lazdijuose ir buvo skirtas ne tik suaugusiems, bet ir vaikams.

vasario 16 vasario 16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Įspūdingą programą pademonstravo Lazdijų žirgininkų klubas. Renginio metu puikią nuotaiką suteikė Livetos ir Petro Kazlauskų,  Manto Jankavičiaus, Virgio Stakėno, Donaldos Meiželytės ir Ryčio Cicino dainos! Veikė didelė skanumynų ir smulkmenėlių mugė! Taigi Lazdijuose Vasario 16-osios renginiai pritraukė tūkstančius žiūrovų ir leido visiems kartu šią dieną švęsti linksmai ir išradingai!

vasario 16vasario 16

vasario 16  vasario 16 13