Vasario 16-oji: skambėjo „Sakmė apie dainų ir stiprybės medį“, buvo išdalinti „Laisvės angelai“

2024-02-16

Kaip ir kasmet, Vasario 16-ąją Lazdijų kultūros centras Lietuvos valstybės atkūrimo dieną kvietė švęsti kartu ir pristatė meninę programą „Sakmė apie dainų ir stiprybės medį“ (režisierė Ingrida Neverdauskienė). Ji buvo skirta Lietuvos Dainų šventės 100-čiui ir 1949 m. vasario 16 d. Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos deklaracijos pasirašymo 75-mečiui. Programos kūrime dalyvavo per 100 Lazdijų kultūros centro meninių kolektyvų narių, kultūros darbuotojų ir savanorių.  

Vasario 16-osios tradicija švęsti kartu suburia daugybę žmonių, kartu su mumis buvo Lazdijų r. sav. Merė Ausma Miškinienė, Lazdijų r. sav. Administracijos vadovai, Tarybos nariai, Lazdijų rajono garbės piliečiai, Lazdijų r. sav. Laisvės kovų įamžinimo darbo grupės nariai, Lazdijų įstaigų ir organizacijų vadovai, Jaunieji Lazdijų rajono šauliai, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1 rinktinės Lazdijų kuopos kariai ir kiti garbūs svečiai. 

Šventinio renginio metu buvo tradiciškai įteikti „Laisvės angelai“ už reikšmingus nuopelnus Lazdijų kraštui ir valstybei. Šiemet šiuo apdovanojimu buvo pagerbti: Salomėja Teresė Jotautienė, Onutė Juodkienė, Edmundas Henrikas Jastramskas.

Gražią „Laivės angelų“ įteikimo ceremoniją bei šventinę programą užbaigė tautinis šokis „Pasodinom ąžuolą“ (šokių kolektyvai „Lazdija“ ir „Smilga“, vad. Janina Dereškevičienė). Pasodinkime ąžuolą kiekvienas savo širdyje tam, kad girios žaliuotų, žmonės lietuviškai dainas dainuotų, savo istorijos nepamirštų  bei iš jos semtųsi stiprybės.  


Meninės programos „Sakmė apie dainų ir stiprybės medį“ dalyviai: 

Meninės raiškos studija „Macinga“ ir „Terapijų teatras“ (vad. Ingrida Neverdauskienė) 

Kamerinis choras „Gaustas“ (vad. Birutė Vžesniauskienė) 

Pramoginių šokių šokėjų grupės (vad. Sandra Iešmantavičienė) 

Atlikėjai: Justina Kreizaitė, Ligita Jurkonienė, Aida Bubelienė, Violeta Česnulytė, Marija Misevičiūtė, Edvinas Akromas, Laura Škarnulytė, Arūnas Maciulevičius, smuikininkas Laurentas Jušinskas 

Muzikos koordinatorė Aida Bubelienė 

Dekoracijų autorės Ilona Naujalienė, Gintarė Maciulevičienė 

Garso operatorius Robertas Valaika 

Šviesos operatorius Martynas Tumosa 

Meninės programos režisierė Ingrida Neverdauskienė


Akimirkos

Fotografavo Saulius Petrauskas