Vasario 16-ąją pasipuoškime trispalvėmis

2017-02-16

Tėvyne, tavo pasaka man už visas pasauly...

ją seka visos pievos man, visi žali laukai mūs,

kaip Paukščių tako sidabre tik Tu viena kaip saulė -

gyva lig saulės vakaro būk miestuos mūs ir kaimuos!

/Bernardas Brazdžionis/

 

Minint Lietuvos valstybes atkūrimo 99-ąsias metines, Vasario 16 dieną Lazdijuose organizuojama įspūdinga šventinė programa „Su lietuviška laisvės dvasia“.

9 val. ryte Lazdijų Šv. Onos bažnyčioje bus aukojamos Šv. Mišios, po kurių bus įteiktos Lietuvos valstybės atkūrimo dienos nominacijos bei surengtas minėjimas „Per amžius būk, Lietuva“. Šventinį renginį vainikuos grupės "el Fuego" narių Jono Sakalausko, Roko Spalinsko, Pauliaus Bagdanavičiaus koncertas. Po renginio šalia bažnyčios esančioje aikštėje bus galima pasigėrėti ir prisiminti Lazdijų kultūros centre vykusių Vasario 16-osios švenčių akimirkomis. Iškilminga eisena visus kvies į Lazdijų Nepriklausomybės aikštę, kur 11 val. bus pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę.

12 val. Vasario 16-osios šventiniai renginiai persikels į Lazdijų hipodromą, kuriame vyks „Tradicinės tarptautinės ristūnų žirgų lenktynės“. Šiemet varžysis apie pusšimtis gražuolių žirgų iš Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir kitų šalių. Neatsitiktinai šią dieną visi ristūnai žirgai bus pasipuošę trispalve. Simboliška, kad žirgas Lietuvos tautą ne vieną amžių nešė į laisvę ir nuo seniausių laikų yra ištikimas lietuvio bičiulis. Todėl ristūnų varžybose vėliavomis pasipuošę žirgai tarsi sakys: „Nešk, žirgeli, Lietuvos trispalvę!” ". Su didžiausiu užsidegimu ir azartu tarp lenktynių dalyvių ir žiūrovų plazdės lietuviškumo dvasia. Visi lenktynėse dalyvaujantys žirgai ir važnyčiotojai bei žiūrovai bus paženklinti LIETUVOS TRISPALVE. Tegul šią iškilią mūsų tautai dieną trispalvės ne tik plazda, bet ir geltonai-žaliai-raudonai švyti ant mūsų skruostų, o eiklūs žirgai su vėju lai neša žinią apie didžius ir savo gimtąją šalį LIETUVĄ mylinčius lietuvius. Ši unikali akcija „Nešk,žirgeli, Lietuvos trispalvę!”  yra užregistruota Lietuvos Respublikos prezidentūros tinklapyje, nes mes, lazdijiečiai, Vasario 16-ąją mokame švęsti linksmai ir išradingai!

Ristūnų žirgų lenktynėse netruks ir staigmenų. Lenktynes netradiciškai pradės šunų kinkinių varžybos. Toks reginys – pirmą kartą Lazdijuose ir skirtas ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Įspūdingą programą žada Lazdijų žirgininkų klubas. Renginio metu puikią nuotaiką suteiks Livetos ir Petro Kazlauskų, Vitalijos Katunskytės, Manto Jankavičiaus, Virgio Stakėno, Donaldos Meiželytės ir Ryčio Cicino dainos!

Švęskime kartu mūsų visų šventę – Vasario 16-ąją!

Nešk , žirgeli, Lietuvos trispalvę!"