„Vardan tos..“ – nuaudėme vienybės Lietuvą

2018-07-09

Nuaidėjo Lietuvos šimtmečio dainų šventė „Vardan tos..“, padovanojusi įspūdingą, gražų, įsimintiną ir širdis suvirpinusį renginį. Dainų šventė unikali tuo, jog išaukština meno kūrėjų galias, tautinės kultūros gyvybingumą, tėvynės meilę ir solidarumą. Tai tradicinės kultūros renginys, kuris sujungia ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio lietuvius. Todėl dalyvauti šioje šventėje yra didelė atsakomybė ir garbė, reikalaujanti susitelkimo, bendrystės ir ne vienerių metų intensyvaus darbo.

Todėl džiaugiamės ir didžiuojamės Lazdijų kultūros centro kolektyvais, kurie kruopščiai ir atsakingai ruošė programas, o net 17 iš jų pateko atstovauti mūsų kraštui Dainų šventėje.  Skambiomis melodijomis, balsingomis dainomis, įspūdingais teatro pasirodymais, gražiausiais šokiais net 201-nas mūsų krašto meno kolektyvų dalyvis papuošė šimtmečio Dainų šventę. Nuoširdžiai dėkojame kiekvienam dalyviui už įdėtą sunkų darbą, atsakomybę ir susitelkimą, ruošiantis bei atstovaujant Lazdijų kraštą viso pasaulio lietuvius suburiančiame renginyje. Ypatingai didžiuojamės ir dėkojame šių meno kolektyvų vadovams už svarų indėlį ruošiantis Dainų šventei, glaudų bendradarbiavimą, atsakomybę ir aktyvų dzūkiškos kultūros puoselėjimą. Taip tariame ačiū, šventėje dalyvavusių mūsų meno kolektyvų vaikų tėveliams, kurie kartu su savo atžalomis atsakingai ruošėsi šventei ir palaikė kiekviename žingsnyje.

Dainų šventė – svarbiausias šalies kultūros įvykis, jungiantis visas kartas, žmones ir organizacijas. Tai įrodo ir Lazdijų rajono savivaldybės bei  mero A. Margelio palaikymas ir pagalba ruošiantis ir dalyvaujant šiame didžiausiame Lietuvos kultūros renginyje. Rajono vadovas kartu su švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėju V. Valūnu bei darbuotojais globojo ir rūpinosi mūsų rajono meno kolektyvų apgyvendinimu, transportu ir juos kuravo visos Dainų šventės metu. Dėkojame Lazdijų rajono savivaldybės merui Artūrui Margeliui, kuris stebėjo savo krašto meno kolektyvų pasirodymus Dainų šventėje, susitiko su dalyviais ir visapusiškai juos palaikė. Šis dėmesys yra neįkainojama vertybė krašto kultūros puoselėtojams, skatinanti toliau kurti ir saugoti dzūkiškas tradicijas Lazdijų rajone.

Šimtmečio dainų šventė „Vardan Tos“  - lietuvių vienybės ir stiprybės simbolis. Dėkojame Lietuvos Nacionaliniam kultūros centrui už galimybę pabūti šio didžiausio šalies kultūros įvykio dalimi, pabūti kartu su viso pasaulio lietuviais ir uždegti širdis nauja ugnimi. Lietuvos Nacionalinio kultūros centro darbuotojai, meno vadovai, dirigentai, choreografai įžiebė kultūros kibirkštį ir padovanojo Lietuvai jos šimtmečio vertą įvykį. Dėkojame už viso pasaulio lietuvių širdyse stiprintą meilę dainai ir tautos tradicijoms.

Džiaugiamės visais, kurie dalyvavo ir prisidėjo prie Dainų šventės kūrimo, organizavimo ir sklaidos, nes visi kartu, mes - šimtmečio lietuviai - nuaudėme vienybės Lietuvą! Ačiū, kad esate kultūros dalis!

VšĮ Lazdijų kultūros centro direktorius Arūnas Sujeta

Nuotraukos šaltinis: Lazdijų rajono savivaldybė

DSC_0696