Valstybės dienai skirta programa DEDIKACIJA BARBORAI RADVILAITEI

2011-07-06

Liepos 6d. Lazdijų rajone, ant  Rudaminos  piliakalnio, buvo pristatyta specialiai VALSTYBĖS  DIENAI paminėti skirta šventinė programa  „DEDIKACIJA    BARBORAI  RADVILAITEI“.

Šventinį vakarą  visus, užkopusius į Rudaminos piliakalnį,pasitiko jaunosios damos, kurios kvietė pasimokyti Viduramžių bei Renesanso laikų kilmingųjų manierų. Senovinių šokių ir kultūros klubas  ,,Mysteria mundi"  ir senovinės muzikos grupė ,,Festinamus“   iš Kauno pristatė parodomąją programą, kurios metu ne tik  atskleidė senovinio šokio grožį, dvaro  kultūrą bei aprangą, papročius, bet ir pamokė šventės dalyvius nesudėtingų žingsnelių bei šokių. Išbandyti savo jėgą ir taiklumą – pamėtyti ietis bei pašaudyti iš lanko- kvietė jaunieji karžygiai (Kučiūnų laisvalaikio salės šokėjai). Lazdijų kultūros centro  Rudaminos laisvalaikio salės  dramos kolektyvas vaidino scenas  iš vieno gražiausių Juozo Grušo  dramos veikalų ,,Barbora  Radvilaitė“. Šios poetinės dramos scenose atsispindėjo ne tik  istoriniai faktai, bet ir dviejų svarbių mūsų šaliai istorinių asmenybių  - Žygimanyo Augusto ir Barboros Radvilaitės – kova už meilę, tiesą, už naujos valdžios dvasią, už Tėvynę. Pasirodyme vaidmenis  atliko: Bona Skvorca -Regina Mociejūnienė, Žygimantas Augustas - Almantas Štreimikis, Barbora Radvilaitė -  Inga Štreimikienė, Džian -Lorencas Papagoda  - Gintas Kmieliauskas, Arkivyskupas Dziderkovskis -Vitas Milukas, Radvila Juodasis - Vitas  Kilikevičius, rūmų damos  - Asta Kilikevičienė , Danguolė Klimienė,  Jurga Mankienė ir jaunosios damos (Kučiūnų laisvalaikio salės šokėjos, vad. Jolita Karaliūnienė).

21.00 val. visi, Valstybės dienos švęsti  susirinkę ant Rudaminos piliakalnio,  drauge sugiedojo „Tautinę  giesmę“, kuri šią valandą  vilnijo po visą Lietuvą bei įvairius pasaulio kampelius.