Užgavėnių šventė „Žiemos linksmybės“

2017-02-26

Vasario 28 dieną Būdvietyje šurmulingai buvo švenčiama Užgavėnių šventė. Po Šv. Mišių  šio krašto gyventojai ir svečiai susirinko į Būdviečio laisvalaikio salę. Smagia polkute šventės pradžią paskelbė Būdviečio laisvalaikio salės kapela „Svaja“. Renginį vedė stilizuota ragana, kurią puikiai įkūnijo Z. Barkauskienė. Į Būdviečio užgavėnių šventę susirinko gausus būrys ne tik žiūrovų, bet ir įvairiausių meno kolektyvų. 

Užsigavėti ir savo programą  parodyti atvyko kaimyninis folkloro ansamblis „Ievos“ iš Brukų kaimo (Vadovė L. Bansevičiūtė), Lazdijų kultūros centro jaunimo folkloro ansamblis „Bitelė“(Vad. N.Rasiulienė) bei Būdviečio laisvalalaikio salės dainų ir šokių ansamblis „Radastėlė“, bendruomenės atstovai kartu su pirmininke  S.Jotautiene.  Kolektyvų gausoje buvo  daugybė  Užgavėnių personažus  įkūnijančių kaukių. Antai ir čigonų taboras, ragana, daktaras, giltinė, gaidys, žydų šeimyna  nešina  gyva višta pintinėje. O kaip gi be Lašininio ir Kanapinio. Šie personažai  dėl nesutarimų kas toliau karaliaus, jėgas išbandė traukiant virvę. Aišku, laimėjo  Kanapinis, taigi teko Lašininiui apleisti poziciją bei sudeginti Morę.

Šventė buvo  įspūdinga, triukšminga, skambi. Taigi jau dabar labai laukiamas pavasaris,  šviesa ir   šiluma. Būdviečio laisvalaikio salės darbuotojai yra nuoširdžiai dėkingi visiems kolektyvams už išradingumą, entuziastingumą ir kultūros puoselėjimą, O šventės dalyviai dar ilgai atsimins Užgavėnių linksmybes, šokius, dainas ir žinoma, blynus bei kopūstų šiupinį!

Užgvėnės Užgvėnės Užgvėnės Užgvėnės Užgvėnės Užgvėnės