Tradicinė tarptautinė šventė „Pasienio fiesta 2012“

2012-06-02

Devintąja banga nuvilnijo birželio 1-2 dienomis vykusi tradicinė tarptautinė šventė PASIENIO FIESTA 2012. Džiugu, kad šiais metais, nepaisant  darganotų orų, į ją susirinko būrys šventiškai nusiteikusių lazdijiečių, svečių iš kitų rajonų ar miestų, o taip pat ir iš kaimyninių šalių. Turėjome puikią progą pamatyti Lenkijos, Baltarusijos, Kaliningrado srities kolektyvų pasirodymus, kaimyninių mūsų šalies pasienio miestų menines programas ir palyginti su savo krašto pasirodymais. Tapo gražia tradicija, kad tarptautinė "Pasienio fiestos" tema kiekvienais metais būna vis nauja, bet susijusi su mūsų tautos istorija ir kultūra. Šiemet šventė buvo apipinta legendomis, todėl renginio vedėjai visiems iškilmingai ir pakiliai paskelbė - ,,Legendos atgimsta!“

1 –ąjį „Pasienio fiestos“ šventinį vakarą pasitikome prie Baltajo ežero naujai įrengtame ir sutvarkytame paplūdimyje, kuris tą ypatingą vakarą pavirto Baltajo uostu. Ir nors uoste šėlo audra, bet juk sakoma, kad blogų orų nebūna - būna tik netinkama apranga. Todėl lietus ir vėjas šventės nesugadino, nes svarbiausia buvo pakili nuotaika ir šilta, jauki atmosfera, juntama visą vakarą. Gerai buvo nusiteikę ir svečiai - Seinų kolektyvas „Gaz Blues Grupa“ į šventę įnešė jaunatvišką nerūpestingumą ir  linksmą nuotaiką. Dar daugiau žmonių į Baltajo uostą priviliojo legendinės grupės „Poliarizuoti stiklai“ koncertas, o ištvermingiausieji vakarą palydėjo įspūdingais  fejerverkais virš Baltajo ežero.

 2 – oji „Pasienio fiestos“ diena prasidėjo anksti – 7 val. ryto, nes Galsto ežere vyko spiningavimo iš valčių varžybos Lazdijų rajono savivaldybės mero taurei laimėti. Vėliau įspūdingiausių laimikių savininkai, žinoma, buvo apdovanoti . Už leidimus žvejybai Galsto ežere dėkojame ežero nuomininkui Gintautui Truskai. O kad žvejyba vyktų sklandžiai ir teisingai, į pagalbą buvo pakviestas žinomas Lietuvos bei užsienio  spiningavimo varžybų nugalėtojas ir prizininkas, vyr. varžybų teisėjas Rimas Ramonas. Varžybų organizatorius laimikių svėrimo įranga parėmė IĮ ,,Žvejų paslaptys“ vadovas Kęstutis Rudinskas. Dėkojame visiems šiems žmonėms, geranoriškai prisidėjusiems prie šventės įgyvendinimo.

Antrosios šventės dienos vakaro programa prasidėjo iškilminga eisena „Legendomis išpintas takas“ iš Žvejų gatvės į Veisiejų miesto parką. Todėl norime padėkoti įstaigoms, jų vadovams, kad įsiliejo į eiseną ir tapo tarptautinės šventės dalimi. Smagu, kad dauguma neliko abejingi savo gimtam kraštui, nes tai – mūsų visų šventė. Šventė prasidėjo neįprastai – bendrais liaudies šokiais „Gransveras“, “Grečenikė“, „Karobuška“ ir „Trepsiukas“ , kuriuos sušoko jaunieji šokėjai iš Būdviečio, Šventežerio, Lazdijų, Seirijų bei Kūčiūnų. Šventės naujiena - fiestamobas - bendras šokis,kuris užkrėtė jaunatviška nuotaika ir visus įtraukė į  šokio ritmą. Už įdomias idėjas, jaunatvišką maksimalizmą ir fiestamobo šokio organizavimą bei šokio pamokas dėkojame Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokiniams:  Giedrei Banytei, Pauliui Grėbliūnui, Martynui Juškeliui ir Ievai Vyšniauskaitei. Tikimės, kad ši naujovė „Pasienio fiestos“ šventėje taps smagia tradicija. Lazdijų kultūros centras žiūrovams dovanojo pagal kelias legendas sukurtą miuziklą ,,Baltajo gimimas“. Nuodėminga, uždrausta meilės istorija  tarp  žmonių sūnaus ir Laumės, paveikė kiekvieną jautresnę ir mylinčią širdį. Na, o šventinis koncertas truko iki  vėlyvų sutemų, kur liejosi dainos ir skambėjo šokių melodijos. Šventinio koncerto ,,vinis“ buvo grupių ,,Bon Jeans“ ir ,,Biplan“ pasirodymai, sukvietę visus būriuotis arčiau scenos. Žinoma, „Pasienio fiestos“ šventė buvo palydėta fejerverkais.

Smagu, kad šiai tradicine tapusiai šventei neliko abejingų. Džiaugiamės, kad  į šventę suvažiavo kaimynai iš Druskininkų, Varėnos, Punsko, Seinų, taip pat iš Baltarusijos Respublikos Nesterovo rajono ir Kaliningrado srities Gardino miesto. Svečiai dovanojo aukšto meninio lygio pasirodymus, dėkojame kolektyvams ir jų vadovams, kad įveikė artimesnį ar tolimesnį kelią į mūsų Dzūkijos kraštą. Be abejo, didžiuojamės savo krašto meno  mėgėjų kolektyvais ir dėkojame jų vadovams. Tikimės, kad ir kitais metais jie „Pasienio fiestos“ scenoje pasirodys su tokiu pat užsidegimu.

Už pagalbą ir geranoriškumą rengiant tradicinę tarptautinę šventę „Pasienio fiesta 2012“nuoširdžiai dėkojame šventės rėmėjams AB TEO LT, UAB ,,Parama“, Egidijaus Jurkevičiaus įmonei, UAB Algraižė“,  UAB ,,Pietų megrame“, Rolando Kaminsko firmai, AB DNB bankui, AAS ,,Gjensidige Baltic“ Lietuvos filialui, UAB ,,Medicinos bankas“, Avon kompanijai. Šių rėmėjų dėka šventė buvo spalvinga, dosni ir saugi. O už reklamą dėkojame mūsų ištikimiems informaciniams rėmėjams - laikraščiams ,,Dzūkų žinios“ ir ,,Lazdijų žvaigždė“. Šventę organizavo Lazdijų rajono savivaldybė ir Lazdijų kultūros centras.

Tikimės, kad kitais metais į šventę sugužės dar gausesnis būrys gimto krašto gyventojų, taip pat svečių iš įvairių Lietuvos pasienio miestų bei kaimyninių valstybių. Esame dėkingi visiems prisidėjusiems prie šventės įgyvendinimo, laukiame naujų, įdomių idėjų ir pasiūlymų, kad „Pasienio fiesta“ taptų dar spalvingesnė ir smagesnė. Džiaugiamės žinodami,kad be šios šventės dažnam jau sunku įsivaizduoti vasarą, nes tai lyg startas į ją – taip ilgai lauktą, karštą ir nepakartojamą.