Tradicinė smuikininkų šventė – varžytuvės GRIEŽKIT SKRIPKOS

2016-04-15

Balandžio 15 d. Lazdijų kultūros centre vyko tradicinė smuikininkų šventė - varžytuvės "Griežkit skripkos". Į renginį suvažiavo smuikininkai ne tik iš Lazdijų rajono, bet ir iš kitų regionų: Alytaus, Vilniaus, Kauno. Varžytuves stebėjo garbinga komisija - Lietuvos liaudies kultūros centro etninės kultūros skyriaus folkloro poskyriaus vyriausias specialistas Arūnas Lunys, Lietuvos Muzikos ir teatro akademijos docentė, smuikininkė etnomuzikologė daktarė Gaila Kirdienė bei Lazdijų kultūros centro muzikinės veiklos koordinatorė Aida Abeciūnaitė.
Kultūros dienos proga pasveikinęs ir simboliškai atidaręs renginį Lazdijų kultūros centro direktorius Arūnas Sujeta į sceną pakvietė etnomuzikologę daktarę Gailą Kirdienę. Ji pristatatė tradicinio smuikavimo vaizdo įrašų rinktinę "Lietuvos liaudies smuiko muzikos antologija". 

Smuikininkai varžėsi solistų, duetų ir ansamblių kategorijose. Solistų kategorijoje dalyvavo R. Mazėtis, S. Rimavičiūtė, J. Anskaitis, A. Garsonaitė. Duetai: R. Mazėtis ir A. Mazėtis, V. Bacevičius ir A. Klova, A. Bartnykas ir R. Mazėtis, T. ir M. Andrijauskaitės. Ansamblių kategorijoje dalyvavo S. Rimavičiūtės, R. Mazėčio ir R. Bučionio ansamblis, Kauno tautinės kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis "Dailingė", M. ir M. Rasiulyčių, M. Čepulio,  R. Mazėčio ansamblis, Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblis "Tarškutis". 

Prizines vietas komisijos sprendimu laimėjo solistė Aušrinė Garsonaitė, Teresės ir Mildos duetas bei Kauno tautinės kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis "Dailingė".

Specialųjų prizą įsteigė Lazdijų kultūros centras. Keramikinis smuikas atiteko Algirdui Klovai už smuiko muzikos aktyvų puoselėjimą.

skripkos2 skripkos3 skripkos 1

Daugiau nuotraukų mūsų facebook.com paskyroje:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1170992669591973.1073741925.214111261946790&type=3