Tarptautiniame kultūros vakare – dalyviai iš Gruzijos ir Kolumbijos

2017-09-11

Pirmą kartą Lazdijų rajone koncertuos vienas populiariausių Gruzijos dainų ir šokių ansamblis „Gori“. Šis kolektyvas atvyksta į Utenos miesto šventę, o pratęsdamas gastroles Lietuvoje, koncertuoti pasirinko Veisiejų kultūros namus. Taigi jau rugsėjo 11 dieną, 18 valandą, ansamblis iš Gruzijos kviečia į koncertą!

Gruzijos Gori miesto dainų ir šokių ansamblio „Gori“ istorija prasideda dar 1935 metais, kai patyręs dainavimo mokytojas ir dirigentas Sandro Kavsadze įkuria ansamblį. Pažymėtina, kad tai buvo pirmasis ansamblis rytinėje Gruzijos dalyje, aktyviausiai pristatantis šalies kultūrą. Kolektyvas koncertuoja įvairiose Europos šalyse, o per visą gyvavimo laiką daug iškilių dainavimo mokytojų, choreografų ir dirigentų dirbo su ansamblio nariais. Taigi dainų ir šokių ansamblis „Gori“ – tai charakteringų Gruzijos liaudies dainų ir šokių tradicijų tąsa, o kolektyvo veikla aktyviai prisideda prie liaudies šokių populiarinimo. Šiuo metu ansamblio „Gori“ repertuarą sudaro atskirų Gruzijos regionų liaudies dainos ir šokiai, taip pat yra giedamos ir bažnytinės giesmės. Kolektyve dainuoja ir šoka net 35 nariai! Jų programą bus galima pamatyti rugsėjo 11 dieną Veisiejų kultūros namuose. Be to, koncerto metu bus pristatoma ir festivalio „Kaunas PHOTO“ fotografijos naktis, kuri skirta vandens tematikai. Žiūrovai ne tik turės galimybę pamatyti trumpus fotografijų filmus, bet ir susitiks su fotomeninku iš Kolumbijos Santiago Escobar Jaramillo, susipažins su šio menininko kūryba.

Tarptautinis kultūros vakaras su Gruzijos dainų ir šokių ansambliu, fotomeninku iš Kolumbijos – tai išskirtinė galimybė pažinti kitas kultūras, pasisemti žinių, įkvėpimo bei praturtinti savą kultūrinį pasaulį. Šis nemokamas renginys vyks rugsėjo 11dieną, 18 valandą, Veisiejų kultūros namuose.

 

Gori