Tarptautinę kultūros dieną paminėjome sodindami medelius ir žygiuodami

2024-04-15

Tarptautinę kultūros dieną, balandžio 15-ąją, šiemet šventėme sodindami medelius ir žygiuodami kunigo Juozo Galecko keliais. Šią dieną prasmingai paminėti ir praleisti laiko kartu susirinko visas būrys žmonių, kuriančių ir puoselėjančių kultūrą mūsų krašte – Lazdijų rajono savivaldybės atstovai, Lazdijų krašto muziejaus bei Lazdijų rajono savivaldybės bibliotekos darbuotojai.  

Pušelės, kurios 2024 m. vasario 22 d, Vilniaus knygų mugėje buvo sodinamos simbolinėje „Kultūros giraitėje“, buvo perkeltos į nuolatinę augimo vietą šalia čiurlenančio Lazdijos upelio. Po talkos, pučiant pavasariškam vėjui, išsiruošėme į žygį. 

Kelionę skyrėme išskirtinei mūsų krašto asmenybei – kunigui Juozui Galeckui. Prisimindami jo nuveiktus darbus, šviesą, meilę žmonėms ir kultūrai, eiti pradėjome nuo Berznikų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčios Lenkijoje, o baigėme prie Kučiūnų Šv. Kazimiero bažnyčios. 

8 kilometrus mus vedė ir pasakojimais apie Juozo Galecko gyvenimą džiugino Juozas Pileckas, o partizanišką galvosūkį Lietuvos ir Lenkijos pasienio miške suorganizavo Albinas Kamarūnas. Kučiūnų Šv. Kazimiero bažnyčioje svetingai pasitiko kunigas Vytautas Sakavičius. Jėgas atstatančia sriuba žygio pabaigoje vaišino Kučiūnų bendruomenė. 

Ačiū visiems prisijungusiems ir prasmingai paminėjusiems kultūros dieną koja kojon žengiant ta pačia kryptimi. 

Esame kultūros dalis!  

 

 

 

 


Video akimirkos