Sukurta dzūkiška Etnopasaka NĖ VELNIO NEBIJAU

2020-12-14

Nors ir sudėtingu laikotarpiu, tačiau Lazdijų kultūros centro meno kolektyvai ir jų vadovai intensyviai dirba. Įgyvendinant projektą „Dzūkiškos etnopasakos kūrimas“ sukurtas interaktyvus, įtraukiantis spektaklis. Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Spektaklis „Nė velnio nebijau“ – tai pasaka–žaidimas scenoje, kurioje vaizduojami jaunimo žaidimai ilgais tamsiais rudens vakarais, pasakojama apie „striokus“,  susitikimus su velniais, inscenizuojami įvairūs nutikimai. Spektaklio režisierė Lazdijų kultūros centro direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Ingrida Malinauskienė, o jame vaidina Lazdijų kultūros centro meninės raiškos studijos „Macinga“, folkloro ansamblio „Dainuviai“ dalyviai, muzikinius kūrinius atlieka kapela „Dziedukai“, planuojama įtraukti ir kamerinį chorą „Gaustas“.

Šis spektaklis „Nė velnio nebijau“ pastatytas remiantis pasakų apie velnius motyvais, praturtintas gyvais dzūkų pasakorių pasakojimais bei  Dzūkijos regione užfiksuota smulkiąja tautosaka. Spektaklyje personažų dialogai sodriai praturtinti mūsų krašto  patarlėmis , priežodžiais, greitakalbėmis, mįslėmis, o siužetas perpintas tradicinių muzikantų atiekamais muzikiniais kūriniais, dzūkiškomis dainomis ir „šposais“. Pasakoje  tie patys veikėjai ir velniai, ir žmonės. Tai kaip aliuzija, kad mes patys galim rinktis būti velniais, ar žmonėmis.

Spektaklis „Nė velnio nebijau“ visuomenei bus pristatytas, kai tik leis galimybės organizuoti masinius renginius.  Šio spektaklio  – dzūkiškos etnopasakos sukūrimą finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Akimirkos iš spektaklio repeticijų: