Su lietuviška laisvės dvasia Lazdijuose paminėta Vasario 16-oji

2020-02-16

Su lietuviška laisvės dvasia Lazdijuose paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena – vasario 16-oji . Šia proga buvo aukojamos  Šv. Mišios Lazdijų Šv. Onos bažnyčioje, po kurių lazdijiečiai ir šio krašto svečiai kartu rikiavosi į iškilmingą eiseną. Prie generolo Adolfo Ramanausko-Vanago paminklo ir atminimo lentų, skirtų 1919-1920 metų Lietuvos Nepriklausomybės kovų Lazdijų valsčiaus savanoriams bei Vyties kryžiaus kavalieriams atminti savivaldybės vadovai padėjo gėles, o miesto Nepriklausomybės aikštėje gėlių padėjimą lydėjo atminimo salvės.

Vėliau šventinis vasario 16-osios minėjimas persikėlė į Lazdijų kultūros centrą, kuriame programos „Su lietuviška laisvės dvasia“ metu muzikinius kūrinius dovanojo Arūnas Maciulevičius, Aida Bubelienė, Valdas Krukonis, kamerinis choras "Gaustas", šokiais užbūrė tautinių šokių kolektyvas "Lazdija". Po Lietuvos valstybės himno skambėjo Lazdijų rajono savivaldybės merės Ausmos Miškinienės  sveikinimo žodžiai, vyko Laisvės Angelo įteikimo ceremonija.

Laisvės Angelo statulėlėmis, kurios buvo pagamintos Rudaminos amatų centre, merės padėkos raštais ir piniginiais prizais už reikšmingus nuopelnus Lazdijų kraštui ir Lietuvos valstybei buvo apdovanota Ona Urbonavičienė, Vytautas Valukonis ir Juozas Megelinskas.

Renginio metu buvo paskelbta ir ypatinga iniciatyva – Vienybės akcija, skirta Kovo 11 30-mečiui paminėti. Šios akcijos metu iš seniūnijos į seniūniją keliaus naminės duonos kepalas – bendro darbo ir skalsos simbolis bei drobės ritinys, ant kurio savo delnų trispalvius antspaudus galės įspausti visi seniūnijų gyventojai.
Pristačius Vienybės akciją Lazdijų kultūros centre buvo rodomas dokumentinis filmas „Partizanas“, pasakojantis unikalią Prisikėlimo apygardos vado Juozo Paliūno-Ryto kovų istoriją. 

Daugiau nuotraukų: Vasario 16-oji Lazdijuose