ŠOKIM ŠOKIMĖLĮ 2013 – pavasariška šokio šventė

2013-04-24

Balandžio 24 dieną Lazdijų miesto Nepriklausomybės aikštė spindėjo ne tik nuo skaisčiai šviečiančios pavasario saulės, bet ir nuo jaunų žmonių šypsenų, susirinkusių į šventę „Šokim šokimėlį 2013“. Į šią Lazdijų kultūros centro organizuotą šventę, puoselėjančią lietuvių liaudies šokio tradicijas, atvyko per 150 jaunųjų folkloro puoselėtojų iš įvairių Lazdijų rajono kultūros  bei švietimo įstaigų.

Tradicinius folkloro šokius „Malūnėlis“, „Trepsiukas“, „Karobuška“, „Grangsveras“, „Pjoviau šieną“ bei „Lazdinaka“ trepsėjo  Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos  šokių kolektyvas ,,Smilgelė“ (vad. Janina Dereškevičienė), Jungtinis  Veisiejų  folkloro šokių kolektyvas   (vad. Jolanta Stankevičienė, Lina Kvedaravičienė, Rasuolė Sabaliauskienė), Teizų laisvalaikio salės folkloro šokių grupė ,,Vijurkas“ (vad. Angelė Laukionienė), Seirijų A.Žmuidzinavičiaus gimnazijos ir Seirijų kultūros namų tautinių šokių kolektyvas ,,Atžalynas“ (vad. Germina Ptašnykienė), Lazdijų r. Būdviečio mokyklos vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis ,,Bitelė“ (vad. Neringa Rasiulienė), Kučiūnų laisvalaikio salės folkloro šokių grupė ,,Parinkcis“ (vad. Jolita Karaliūnienė) bei Lazdijų r. Šventeželio mokyklos  šokių kolektyvas ,,Ąžuolynas“  (vad. Ingrida Malinauskienė).

Gražią liaudiškų šokių puoselėjimo tradiciją trečiadienio vakare pratęsė ir suaugusių folkloro šokių grupės  bei kolektyvai, susirinkę į Teizų laisvalaikio salę. Valso ir polkos žingsneliais trypė Būdviečio, Žemaitkiemio, Barčių, Rudaminos, Teizų laisvalaikio salių folkloro šokių grupės bei Lazdijų kultūros centro šokių kolektyvas ,,Smilga“.

 Tiek vaikų ir jaunimo, tiek suaugusiųjų folkloro šokių atlikėjai, susirinkę į šventę „Šokim šokimėlį 2013“,  ne tik smagiai praleido laiką, bet ir turėjo puikią galimybę pabendrauti, pasimokyti vieni iš kitų bei pademonstruoti liaudiško šokio grožį žiūrovams, o kartu ir išbandyti savo jėgas ruošiantis 2014 metų Lietuvos dainų šventei.

[gallery link="file" columns="4" orderby="title"]

Daugiau nuotraukų...