Šeštadienį Lazdijuose – Šimtmečio žygis per Lietuvą

2018-03-24

Jau aplankęs Pasvalį ir Radviliškį, Šimtmečio žygis per Lietuvą „Vardan tos“, drauge su TV laidų vedėja Edita Mildažyte, šį šeštadienį atvyksta į Lazdijus. Šio žygio tikslas – ne tik apjungti Lietuvos miestus ir miestelius šokiams ir dainoms, kurie truks iki pat didžiausio Šimtmečio renginio, Dainų šventės, bet ir sutelkti juos ypatingai misijai - pakviesti 4 milijonus lietuvių iš viso pasaulio liepos 6-ąją kartu giedoti Šimtmečio „Tautišką giesmę

„Per 100 metų iš Lietuvos išvyko ir po visą pasaulį pasklido daugiau nei milijonas lietuvių. Sakoma, kad visur sutiksi žvirblį ir lietuvį. Kiekvienas iš mūsų pažįsta bent po vieną, kuris gyvena užsienyje, taigi žygio metu turėsim progą visus juos pakviesti Šimtmečio proga jungtis į bendrą chorą. Jei mums pavyks pakviesti 4 milijonus, tai bus svarbus įrodymas, kad žmonių, kurių širdyse dega meilė Lietuvai, pasaulyje yra daugiau nei kada manėme“, – sakė E. Mildažytė.

Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje renginys prasidės 12 val. iškilminga eisena, su kuria gražiausiose Lazdijų žirgininkų  karietose atvyks žygio šauklė Edita Mildažytė bei šventės garbės svetė – Veronika Povilionienė. Į Lazdijus chorai bei tautinių šokių kolektyvai atvyks net iš Punsko bei Seinių. Taip pat dalyvaus Lazdijų rajono ir Varėnos šokių bei dainų mylėtojų kolektyvai. Iš viso koncertinėje programoje tikimasi sulaukti daugiau nei 200 dalyvių.

Į renginį išsiruošę kiek anksčiau taip pat nenuobodžiaus – šventinė nuotaika Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje šurmuliuos jau nuo 11 val. Čia svečiai čia bus kviečiami ne tik pasižvalgyti po tautodailininkų ir amatininkų mugę, tačiau linksmintis drauge su Lazdijų rajono folkloro ansambliais ir kaimo kapelomis.

Kad šokiams ir dainoms nepritrūktų jėgų, visi šventės svečiai bus vaišinami koše bei arbata.

„Dainų šventė – tai ne kelių dienų renginys Vilniuje, tai – kasdienis, nenutrūkstantis procesas, kuriame dalyvauja tūkstančiai žmonių. Kiekvienais metais Lietuvoje vyksta regioninės dainų šventės, pasaulio lietuviai jas rengia Amerikoje, Kanadoje, Australijoje. Žmonės buriasi, mokosi dainų ir šokių, repetuoja, jaudinasi, dalyvauja atrankose. Norime, kad ši nuotaika neliktų vien repeticijų salėse, bet pasklistų po miestų gatves ir aikštes, užkrėstų visus žmones švęsti, linksmintis ir augintų tą bendrumo jausmą iki pat vasaros susitikimo sostinėje“, – sakė Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa.

Žygį per Lietuvą „Vardan tos“ organizuoja Lietuvos nacionalinis kultūros centras ir iniciatyva „Lietuva 4.000.000“, bendradarbiaudami su miestų kultūros centrais ir savivaldybėmis.

 

EditaM vertikal3 (1)