„Šermukšnio šventė“ su Veronika Povilionienei ir draugais

2015-10-09

      Spalio 9 d. Kapčiamiesčio laisvalaikio salėje vyko tradicinė rudens šventė, šiemet pavadinta "Šermukšnio švente". Joje dalyvavo kraštietė, garsi liaudies dainininkė Veronika Povilionienė su draugais. Šiemet ji į Kapčiamiestį atvyko kartu su poetu Vladu Braziūnu bei saksofonistu Petru Vyšniausku.  

       Renginio dalyviai šventės metu galėjo ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir sužinoti daug naudingos informacijos apie šermukšnį, kuris anksčiau buvo sodinamas prie kiekvienų namų. Kaip sakė šventės vedėja Kapčiamiesčio laisvalaikio salės kultūrinių renginių organizatorė Lina Valentienė, rudenį daug sergančių peršalimo ligomis, todėl jie turėtų pasinaudoti šermukšnio gydomosiomis savybėmis.  Seniau iš šermukšnių uogų žmonės gamino ir naminį vyną. Nuo gilios senovės lietuviai  tikėjo, kad šermukšniai apsaugo nuo piktųjų dvasių, užkerėjimų, ligų. Iš jų darydavosi lazdas, vaikščiodavo su jomis, laikydavo namuose ir tvartuose, kad velnias bijotų.

      Kapčiamiestiečiai su dideliu susidomėjimu klausėsi V. Povilionienės dainų, Vl. Braziūno eilėraščių, P. Vyšniausko saksofonu atliekamų džiazo melodijų. Susirinkusiems koncertavo ir vienerių metų sukaktį švenčianti kapela ,,Kapčius” bei folklorinis ansamblis ,,Sagucis”, kurių vadovė - kultūrinių renginių organizatorė Lina Valentienė. Ji sakė, kad kapelos svajonė buvo sudainuoti kartu su V. Povilioniene. Ši svajonė virto realybe - kapela kartu su garsia dainininke atliko jos mėgiamiausią dainą ,,Neišeik, neišeik tu iš sodžiaus”.

wee

Lazdijų rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Gudžiauskas įteikė Lazdijų rajono mero Artūro Margelio padėkas Kapčiamiesčio seniūnijos gyventojams Lijanai ir Jonui Prapiesčiams - už pavyzdingą sodybos ir aplinkos tvarkymą bei Edgarui ir Renatai Valentams - už sėkmingą verslo vystymą ir pavyzdingą sodybos tvarkymą. Rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Justina Greblikaitė kapčiamiestiečius, šiemet likusius be grybų, apdovanojo skaniais keptais konditeriniais grybukais. 

Kapčiamiesčio laisvalaikio salės kultūrinių renginių organizatorė Lina Valentienė dėkojo ,,Šermukšnio šventės” rėmėjams: Lazdijų rajono savivaldybei, Lazdijų kultūros centrui, ūkininkams Dalei ir Juozui Zelenauskams, Danutei ir Kęstui Valentams, Almai ir Laimučiui Palioniams bei kepyklėlės savininkams Vaidai ir Vidui Varneliams.