Sekminių šventė Barčiuose

2016-05-15

Septintą savaitę po Šv. Velykų, į Barčių laisvalaikio salę, rinkosi Barčių, Gegutės, Viktarino bei Varnėnų bendruomenės nariai su šeimomis, kaimo gyventojai ir svečiai, kur  šventė vieną gražiausių pavasario švenčių – Sekmines. Susirinkusiųjų laukė ne tik kvapni kiaušinienė, baltas sūris, skani gira, bet ir graži kultūrinė programa.

Šventėje pasirodė Viktarinos laisvalaikio salės kapela „Viktorija“ (vad. Laimutis Juškaitis), Varnėnų laisvalaikio salės vokalinis ansamblis „Varnėnų aidai“(vad. Irina Bielskienė), Veisiejų kultūros namų suaugusiųjų linijinių  šokių grupė (vad. Greta Marija Burdulytė), Barčių laisvalaikio salės folkloro ansamblis „Liktorėlis“ ir Kapčiamiesčio laisvalaikio salės kapela „Kapčius“ (vad. Lina Valentienė), šoko Barčių kaimo vaikai bei jaunimas, pokštavo ir juokus krėtė dramos būrelio „Kaukutis“ piemenėliai.

Ši šventė  susijusi su augmenijos garbinimu, ganiavos pradžia. Todėl Barčių laisvalaikio salės kiemelyje dramos būrelio „Kaukutis“ piemenėliai skambindami varpeliais pradėjo šventę vainikuodami avinėlį už tai iš šeimininkių tikėdamiesi gauti lašinių, sūrio  o vėliau  ir ant laužo kepamos kiaušinienės. Nes šiais metais vyko „Piemenėlių kiaušinienė“ kepimo varžytuvės, kuriose varžėsi 4 komandos, dėl Geriausių, Išradingiausių bei Šaunių kepėjų diplomų. Visi šventės dalyviai ragavo kiaušinienes ir išrinko gardžiausio recepto kepėjų komandą, kuria tapo Gegutės kaimo bendruomenės komanda. Šventės dalyviai šoko, dainavo, dalyvavo smagiuose žaidimuose  bei rungtyse, o nugalėtojai prizų ir dovanų gavo.

Smagi ir graži buvo šventė, visi buvo pavaišinti, visi galėjo pasilinksminti, padraugauti vieni su kitais, o kaimo žmonės ir apie atėjusius vasaros darbus pasikalbėti.Sekmines Sekmines Sekmines Sekmines Sekmines Sekmines Sekmines