Sausio 13-osios minėjimas „Lietuva – liepsnelė vėjyje“

2013-01-11

 

Minint Laisvės gynėjų dieną, sausio 11 dieną Lazdijų kultūros centre vyko renginys „Lietuva – liepsnelė vėjyje“. Jo metu buvo prisiminti 1991 m. sausio 13-osios įvykiai, pagerbti šią dieną žuvę bei visi, tąkart narsiai ir vieningai gynę patį brangiausią tautos turtą – laisvę.

 Šventinėje programoje kalbėjo Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, kuris priminė, jog lietuvių krauju paženklintas sausis buvo pamoka visoms pasaulio tautoms, kad agresija ir smurtas gali būti įveikti taikiu būdu. Reikia tik ryžto ir tikėjimo. Nuoširdžiomis eilėmis bei dainomis pagarbą laisvės gynėjams bei meilę gimtajam kraštui  įprasmino  Lazdijų kultūros centro vokalinis ansamblis (vad. Aida Abeciūnaitė), meninės raiškos studija „Macinga“ (vad. Ingrida Malinauskienė), moterų ansamblis „Tremtinys“ (vad. Romas Mazėtis), kamerinis choras „Gaustas“ (vad. Birutė Vžesniauskienė) bei Lazdijų meno mokyklos auklėtinės. Po minėjimo visi šventinėje eisenoje žingsniavo prie Nepriklausomybės paminklo Lazdijų miesto aikštėje, kur uždegė atminimo žvakeles. Iš jų sudėliotas Vyčio kryžius įprasmino visų laisvės gynėjų narsumą bei ypatingą dvasios tvirtybę didvyriškai ginant tautos laisvę ir nepriklausomybę.

Jau 22-ejus metus su pagarba ir pasididžiavimu mūsų krašto žmonėmis minime  Laisvės gynėjų dieną. Kaskart šia proga uždegta žvakelė neleidžia mums pamiršti: esame maža tauta, bet sugebėjome pasipriešinti didžiulei jėgai. Ir nors Lietuva tik mažytė ugnelė pasaulyje, bet ji dega kaitria liepsna, kurios nepajėgs užpūsti net atšiauriausi vėjai. Svarbu, kad mums patiems nepristigtų meilės, tikėjimo ir vilties.

Daugiau foto...