Sausio 13-osios minėjimas KILKIM LAISVĖS SPARNAIS

2012-01-13

Sausio 13-ąją į Lazdijų kultūros centrą rinkosi lazdijiškiai, kad visi kartu jau 21-ąjį kartą prisimintų lemtingus 1991 m. sausio įvykius. Laisvės gynėjų dienai skirtą  minėjimą  KILKIM LAISVĖS SPARNAIS  daina bei prisiminimais, išgyventais tą tragišką visai Lietuvai naktį,  pradėjo Lazdijų kultūros centro darbuotojai. Pamąstymais apie Tėvynės laisvę savo širdis atvėrė jaunieji meninės raiškos studijos „Macinga“ atlikėjai. Nuoširdžiomis eilėmis, dainomis bei šokiu meilę gimtajam kraštui  įprasmino jaunuolių šokių kolektyvas „Vėjūnė“, choras „Gaustas“, folkloro kolektyvas „Riecimėlis“ bei ansamblis „Tremtinys“. Buvo prisiminta, jog laisvės kelias labai trapus. Ir tik visi kartu mokėdami išsaugoti savo šalies istorinę atmintį, galėsime gyventi kaip laisva tauta.
Kas mes būtume be Sausio 13-osios įvykių savo kalboje kvietė pamąstyti Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. Jis ragino kiekvienam savo širdyje išsaugoti tikėjimo ir laisvės pergalę, kuri šiandienos sunkumams atvertų naujus vilties kelius.
Skambant finalinei minėjimo dainai, kurią atliko Lazdijų kultūros centro darbuotojai bei saviveiklininkai, regis, pilnutėlėje salėje neliko nė vieno abejingo mūsų šalies istorijai, jos iškovotai laisvei, vardan kurios buvo patirta daug kančios. Kiekvienas dainavo širdimi. O pasibaigus renginiui bendroje eisenoje nuneštos ir uždegtos žvakelės laisvės gynėjų garbei miesto Nepriklausomybės  aikštėje visiems kartu dar labiau padėjo pajusti  tautos vienybę bei išgyventi  gražios bendrystė akimirką.

[gallery link="file" columns="4"]