Sausio 13-osios, Laisvės gynėjų dienos minėjimas Veisiejuose

2016-01-13

,,Jų širdys patekėjo ant Lietuvos“

 Prieš 25  -erius metus šviesios atminties poetas J. Marcinkevičius kalbėdamas Katedros  aikštėje apie žuvusiuosius laisvės gynėjus sakė ,, ... jų širdys patekėjo ant Lietuvos“.

Praėjus 25 metams negali be jaudulio žiūrėti į 14 žmonių  staiga nutrūkusį gyvenimą.

2016 m. sausio 13 d. 12 val.  į Veisiejų krašto muziejų rinkosi jaunieji šauliai, mokytojai, Lazdijų tarybos nariai, Veisiejų organizacijų vadovai, svečiai iš Veisiejų senelių globos namų, moksleiviai iš Veisiejų Sigito Gedos Gimnazijos. Visi tylūs, susikaupę. Vėl prisimename ir išgyvename 1991m sausio 13 –osios įvykius. Prisimename didvyrius, kritusius už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, jų atminimą pagerbiame tylos minute. Lyg šeimoje visi pradedame kalbėtis, o pokalbį vedė tie, kurie sausio 13 –ąją buvo Vilniuje. Neaprašysi ir neperteiks kiek jaudulio ir išgyvenimų tuose prisiminimuose.. O jais dalijosi Lazdijų rajono tarybos narė Janina Ražukienė, ilgametė kultūros darbuotoja Aldona Giedraitienė. Sausio 13 – osios įvykius apžvelgė Veisiejų S. Gedos mokyklos istorijos mokytoja Nijolė Goberytė.

Pasisvečiavę muziejuje, vedini  jaunųjų šaulių, tyliai, susikaupę nuėjome prie nepriklausomybės paminklo. Ten padėjome gėles ir uždegėme atminimo žvakeles.

Ir įvyko įdomus dalykas, kai šauliai dėjo gėles nuskambėjo Veisiejų šv. Jurgio bažnyčios varpas, to scenarijuje nebuvo numatyta. O gal tai ženklas, kad mes turime būti verti kritusių už Lietuvos laisvę didvyrių atminimo.

Daugiau nuotraukų Veisiejų kultūros namų facebook paskyroje:

https://www.facebook.com/veisieju.kulturosnamai/posts/920389871372303?pnref=story

veisieju laisve veisieju sausio 13 veisieju sausio13