Rajono saviveiklininkų vakaronė

2013-01-06

 Sausio 6-oji – Trys karaliai – viena iš būdingiausių Dzūkijos regionui senųjų švenčių. Šiemet ši šventė, pabaigianti kalėdinį laikotarpį,  Lazdijų kultūros centre buvo minima netradiciškai  ir įgavo naujų spalvų. Kultūros centro administracijos iniciatyva čia buvo surengta vakaronė, skirta pagerbti mūsų krašto  meno mėgėjų kolektyvų saviveiklininkus bei kultūros darbuotojus. Vakaro metu apsilankę trys karaliai šį kartą įteikė netikėtas dovanas – paskelbė Trijų karalių nominacijas  aktyviausiai bei ilgiausiai Lazdijų rajono kultūrą puoselėjantiems saviveiklininkas bei saviveiklos kolektyvams.

Už aktyvią koncertinę veiklą, Lazdijų kultūros centro garsinimą mūsų rajone, šalyje bei užsienyje buvo apdovanota Būdviečio laisvalaikio salės kaimo kapela „Svaja“ (vad. Zina Barkauskienė),  Lazdijų kultūros centro estradinis ansamblis „Kryžkelė“  (vad. Viktoras Safronovas) bei kamerinis choras „Gaustas“ (vad. Birutė Vžesniauskienė).  Taip pat buvo įteiktos trys padėkos  saviveiklininkams  už ilgametį, nuoširdų ir aktyvų dalyvavimą meno mėgėjų saviveikloje, puoselėjant Lazdijų krašto kultūrą. Trijų karalių nominacijų laureatais tapo Lazdijų kultūros centro folkloro ansamblio „Riecimėlis“ viena iš įkūrėjų bei dalyvių Birutė Vanagienė, Veisiejų kultūros namų kaimo kapelos „Veisieja“ smuikininkas Jonas  Chockevičius bei aktyvi Krikštonių laisvalaikio salės saviveiklininkė  Birutė Ona Poliūnienė.

                             Nepamiršti buvo ir kultūros darbuotojai. Už geranorišką  pagalbą rajono kapeloms bei aktyvią kultūrinę veiklą įvairaus žanro kolektyvų pasirodymuose buvo apdovanotas  Romas Mazėtis. Šis kompozitorius bei muzikantas, puikiai žinomas ne tik mūsų rajone, bet ir visoje šalyje, Lazdijų kultūros centre vadovauja dviem kapeloms, dainuoja folkloro ansamblyje bei yra nuolatinis įvairių kaimiškos muzikos kapelų talkininkas. Taip pat buvo pagerbta Būdviečio laisvalaikio salės kultūrinių renginių organizatorė Danutė Levickienė, nominuota už iniciatyvumą puoselėjant mūsų krašto kulinarinį paveldą ir jo pristatymą Lazdijų rajono gyventojams bei svečiams. Trečioji padėka buvo įteikta Lazdijų kultūros centro vairuotojui Arūnui Valaikai už geranorišką buvimą arčiausiai saviveiklos kolektyvų, vežant juos į įvairius renginius rajone bei šalyje.

Įteikus Trijų karalių apdovanojimus, Lazdijų kultūros centro direktorius Arūnas Sujeta dėkojo taip gausiai susirinkusiems saviveiklininkams bei kultūros darbuotojams, didžiavosi jų nuveiktais darbais bei pasiektais rezultatais. Direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Ingrida Malinauskienė džiaugėsi, jog šiuo metu kultūros centre veikia 56 meno saviveiklos kolektyvai, kurių pasirodymuose dalyvauja per 500 saviveiklininkų. Ji linkėjo visiems geros sveikatos, sėkmės darbuose bei saviraiškos džiaugsmo repeticijose ir šventėse. Vėliau visiems susirinkusiems buvo įteikta kultūros centro administracijos dovana - iliuzionisto pasirodymas bei grupės „ Mexicano“ koncertas. Tad niekas neskubėjo namo: šnekučiavosi, klausėsi muzikos, šoko,  dainavo.

Džiugu buvo matyti sausakimšą salę, į kurią susirinko toks gausus būrys puikiai nusiteikusių įvairaus amžiaus, skirtingų profesijų bei pomėgių kultūros puoselėtojų. Išsakyti nuoširdūs padėkos žodžiai už šauniai surengtą šventę bei noras, kad toks renginys taptų tradicinis, leido suprasti – sumanymas pavyko. Belieka tik pasidžiaugti, jog tiek daug mūsų rajono gyventojų jaučiasi esą kultūros dalimi. Ir ne veltui. Juk yra sakoma: žmogus kultūroje – tai kultūra žmoguje.

[gallery link="file" columns="4" orderby="post_date"]

 Daugiau foto...