Poetiškais Sigito Gedos simboliais sužibo Lazdijų eglė

2023-12-08

„Gali būt padebesy, gali būti – šuliny, gali būt, kad čia ir ten kaip paukštelis gyveni“.. tokiais poetiškais Sigito Gedos žodžiais įkvėpta Lazdijų miesto Kalėdų eglė. Simboliška, jog tokiu šventinės puošybos pasirinkimu Lazdijai palydi kraštiečio Sigito Gedos 80-osioms gimimo metinėms skirtus metus ir visam Kalėdų laikotarpiui suteikia šūkį -„Poetiškos Kalėdos Lazdijuose“.

Lazdijų miesto žaliaskarę puošė UAB „Švenčių studija“. Jos vadovė, architektė Jolanta Tūraitė teigė, kad ją ir Lazdijų kultūros centro kūrybinę komandą įkvėpė Sigito Gedos eilėraščiai. Todėl eglės šakose supasi paukščiai, juos gaubia lengvučiai debesys, o viršūnę puošia stilizuota saulė – kaip pagrindiniai šio rašytojo kūrybos simboliai. Šalia Kalėdų eglės – atversta magiška knyga, kuri kviečia pasinerti į poetišką S. Gedos kūrybos pasaulį.

Taigi Lazdijai su jaukumu, šviesa ir poezija siūlo kviečia į šventinių reginių labirintą. Šalia papuoštos eglės įsitaisęs magiškas namelis, kuriame laukimo laikotarpiu vyks įvairios kalėdinės edukacinės programos, o šalia namelio stebuklingas laimės šulinys pildys svajones. Lazdijų Adolfo Ramanausko-Vanago aikštėje įstaigos ir organizacijos pakvies į šventinių meninių instaliacijų parką, o prie Lazdijų kultūros centro spindės Kalėdinė mėnulio pasaka.

Džiugu, kad gerumu dalinasi ir prie Lazdijų miesto Kalėdinės eglės bei miesto aikštės papuošimo, šventinių veiklų prisideda akcinė bendrovė „ORLEN Lietuva“, IĮ „Jurkeda“ bei E.Jurkevičiaus įmonė.

Tegul Lazdijų poetiškos Kalėdos atneša jaukų šventinį laikotarpį, pripildo kasdienybę sveikata, pilnatve ir viltimi!