PASIENIO FIESTA 2022 stebins kultūrine programa ir kvies tautų ir kaimynų bendrystei

2022-04-25

Po dviejų metų pertraukos į Lazdijus sugrįžta viena didžiausių Dzūkijos krašto šventė „Pasienio fiesta“. Renginio organizatoriai birželio 3-4 d. Lazdijų krašto ir kaimyninių rajonų žmones, gyventojus iš visų Lietuvos kampelių ir svečius iš kaimyninių valstybių kvies susiburti ir pajausti žmones skiriančių ir jungiančių sienų galią.

„Šių metų renginyje kviesime ne tik gerai praleisti laiką, pasisemti teigiamos energijos dalyvaujant kultūriniuose ir pramoginiuose renginiuose, bet ir dar kartą susimąstyti, kiek daug mūsų gyvenime reiškia „sienos“ – jos gali skirti, gali apsaugoti, gali ir suburti. Nemažiau svarbu, kas yra mūsų kaimynas už sienos – jis gali mus sustiprinti ir padėti augti arba priešingai, priversti mus jaustis nesaugiai,“ – pažymi Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė.

“Sienos ir skiria, ir jungia” – tokia yra šių metų renginio idėja, tarp eilučių kalbanti apie gyvenimą skirtingose sienos pusėse, apie taikų ir negandų bei karo apniauktą dangų, žmonių likimus bei  apie sunkią valandą tiesiant pagalbos ranką tirpstančias sienas tarp žmonių.

„Šiandien esant tokiai įtemptai situacijai, norisi, kad sienos jungtų, o ne skirtų, kad žmonija mokėtų gerbti kiekvienos tautos identitetą ir žinoma pagelbėtų nelaimėje. Būtent kultūrine renginio programa ir kviesime žmones pajausti, kad net ir būdamos atskirtos sienų, draugiškos valstybės yra vieningos ir viena kitą papildo savo kultūrinėmis tradicijomis“, – teigia Lazdijų Kultūros centro vadovas Arūnas Sujeta.

„Pasienio fiestoje“ dvi dienas vyks koncertai, varžybos, mugės, o startą šiam renginiui duos birželio 3 d. (penktadienį) vyksianti „Bendrystės vakarienė“. Lazdijų miesto parke bus įrengti kiemeliai, kuriuose Estijos, Latvijos, Ukrainos, Lenkijos ir Lietuvos tradicinius patiekalus gamins Lazdijų krašto bendruomenės. Renginio dalyviai žada ypatingą estišką košę, latvišką troškinį ir lenkišką, ukrainietišką bei lietuvišką sriubas, o vakarienės metu surinktos aukos bus skirtos Ukrainai.

Birželio 4 d. (šeštadienį) svečiai bus kviečiami į ekskursiją, tęsiant Lazdijų rajono savivaldybės gražias bendradarbiavimo su kaimyninių valstybių miestais tradicijas bus pasirašoma bendradarbiavimo sutartis su Lenkijos Dravsko savivaldybe. Vėliau „Pasienio fiesta“ nusidažys saulės ir dangaus spalvomis – visi dalyviai, svečiai, bendruomenės, įstaigos ir organizacijos bus kviečiamos dalyvauti vienijančioje eisenoje ir taip išreikšti palaikymą Ukrainai. Na o vakare Lazdijų miesto parke šventinę dieną vainikuos meninė programa „Sienos ir skiria, ir jungia“, Garbės piliečio apdovanojimai, Lazdijų krašto atlikėjų pasirodymai ir žinomų atlikėjų koncertas.

Kultūrinė ir pramoginė renginio dalis bus gausi Lazdijų kultūros centro kolektyvų pasirodymais, svečių programa, renginio svečius džiugins „Žiburys“ ir „Kryžkelė“ kolektyvai, grupė  „Pikaso“, atlikėjai Gabrielius Vagelis ir Kastytis Kerbedis. Renginiai užpildys skirtingas Lazdijų miesto erdves – kultūrinių meninių programų prisistatymai vyks miesto parko scenoje, o visas parkas virs pramogine erdve, čia bus pristatomos meninės instaliacijos tema „Sienos ir jungia, ir skiria“.