PASIENIO FIESTA – „DANGUJE IR ŽEMĖJ, VANDENY“

2023-05-26

Vienas įspūdingiausių renginių Lazdijuose – „Pasienio fiesta 2023“ jau netrukus tradiciškai visus sukvies pasveikinti vasarą. Šventės dalyviams ir svečiams paruoštos pramogos ir veiklos startuos penktadienį, birželio 2-ąją, o įsisuks į veiklų ir pramogų sūkurį kuomet Lazdijuose nusidrieks spalvinga organizacijas, įstaigas, įmones, bendruomenes ir kolektyvus vienijanti teatralizuota eisena. Visus džiugins gyvi pasirodymai, įvairios varžybos, konkursai, originalios parodos, šventinė mugė ir dar daugybė kitų, spalvingų veiklų bei pramogų. Visas veiklas į bendrą reginių pynę sujungs pirmajam Lazdijų rajono garbės piliečiui, kraštiečiui poetui Sigitai Gedai ir jo kūrybai skirta tema, cituojant paties poeto kūrybos žodžius:  „Danguje ir žemėj, vandeny”. Juk švenčiant rašytojo 80-ąsias gimimo metines 2023 metai Lazdijų krašte paskelbti Sigito Gedos metais. Todėl pagrindiniu renginio akcentu tampa meninė programa „Giesmė apie žmogų ir paukštį“, kurioje dalyvauja apie 100 dalyvių! Po šios programos iškilmingai bus apdovanotas ir Garbės pilietis.

Kultūrinė ir pramoginė renginio dalis bus gausi Lazdijų kultūros centro kolektyvų pasirodymais, svečių iš Latvijos ir Lenkijos programomis, žinomų krašto grupių „Žiburys“ ir „Kryžkelė“ koncertais. Mažųjų krašto gyventojų laukia cirko studijos  „Šypsena“ pramogos, šokiais džiugins „Šokių fiesta“, o muzikines dainas dovanas mažųjų atlikėjų koncertas „Baltoji varnelė“. Parodomąsias programas demonstruos ir pasimatuoti profesiją kvies Policija bei Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Nuo pat ankstyvo birželio 3-osios ryto žvejai kviečiami dalyvauti spiningavimo varžybose Baltajo ežere.  Vakariniai renginio koncertai krašto gyventojus ir svečius kvies dainuoti ir šokti kartu su grupėmis „Man-go“, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ bei atlikėju Vaidu Baumila.

Lazdijų miesto parke abi šventines dienas džiugins šiuolaikinio meno skulptūrų iš tinklinės vielos paroda. Ypatingi, pagal M. Gustaičio kūrybą kurti meno kuriniai, naktį nušvis įvairiausiomis spalvomis ir taps galerija po dangumi.

PASIENIO FIESTA „Danguje ir žemėj, vandeny“ kviečia pasinerti į kultūrinių potyrių sūkurį ir birželio 2-3 dienas praleisti Lazdijuose!

Daugiau informacijos ir šventės programa www.pasieniofiesta.lt


Warning: ini_set(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/home/lazdijukc/:/tmp:/usr/share/pear) in /home/lazdijukc/domains/lazdijukulturoscentras.lt/public_html/wp-blog-header.php on line 24