Kiekvieną dieną, kartais net nesusimastydami mes vis ką nors padarome savaip ir unikaliai. Tai vadinama kūryba. Žodynas žodį kūryba aiškina, kaip naujovių iššaukimą, gamybą ko nors naujo, turinčio vertę. Filologijos, literatūros daktaras Regimantas Tamošaitis kūrybą aiškina, kaip žmogaus jausmų meninę išraišką. Ir teigia, kad: „tokia savęs išreiškimo forma leidžia žmogui tarsi išsivalyti nuo viduje tūnančių minčių..., kad žmogus be kūrybos, tai - kaip medis be lapų“.
Kiekvienas iš mūsų yra bandę kurti, nesvarbu kokia ta kūryba bebūtų: dailės darbai, eilių rašymas, muzika ar dainos, įvairialypiai rankdarbiai ar senųjų amatų darbai. Kūrybine veikla žmogus artėja prie kūrėjo, teigia gyvenimą, išreiškia save. Kūryba apskritai yra gyvenimo teigimas, gyvenimo meilė, gyvenimo geismas, tai kultūrinę formą įgijusi aistros išraiška. Juk be aistros apskritai niekas neatsiranda.
O mūsų krašte tikrai yra daug kūrybingų žmonių. Tereikia juos suburti ir pristatyti jų kūrybos darbus visuomenei. Tad Barčių laisvalaikio salėje liepos 5 d. vyko Veisiejų krašto bendruomenių kūrybos darbų parodos „Aš –šeima – valstybė“ atidarymas. Parodoje dalyvauja Veisiejų, Barčių, Varnėnų, Viktarinos bendruomenių dalyvių įvairios kūrybos darbai.
Renginio metu darbų autoriai pristatė savo kūrybą, atsakė į kilusius klausimus ir dalinosi kūrybinėmis paslaptimi. Dainomis renginį papuošė Barčių laisvalaikio salės folkloro kolektyvas „Liktorėlis“.
Apsilankyti parodoje ir pasigrožėkite kūrybingų, darbščių, šiltų ir mylinčių gyvenimą žmonių darbais, galite Barčių laisvalaikio salėje (liepos mėn.) arba Varnėnų, Viktarinos laisvalaikio salėse (liepos - rugpjūčio mėn.), Veisiejų kultūros namuose (rugpjūčio– rugsėjo mėn.), nes ši paroda vyks iki rugsėjo mėn. pabaigos ir apkeliaus: Varnėnus, Viktariną, Veisiejus.
Ši kilnojama paroda skirta Tautinio kostiumo metams paminėti.