Nuvilnijusi „Metelio banga 2016“: rekordinis žiūrovų skaičius bei dalyviai iš užsienio

2016-08-10

Rugpjūčio 5-ąją Metelių miestelis kvietė į šventę - "Metelio banga 2016". Puikus oras, graži gamta žadėjo, jog laukia ypatingas ir neužmirštamas vakaras. Renginio svečiai - nuostabus, kūrybiškas jaunimas, atvykęs iš Italijos ir Ruminijos pagal Lazdijų kultūros centro vykdomą projektą ,,Kūrybinis mąstymas kaip muzikos, šokio ir meno simfonija“ finansuojamą pagal Erasmus+ programą.
Šventėje netrūko ir pramogų. Tėvus su vaikais kvietė ,,pakalikų“ kiemelis, kuriame jaunieji renginio dalyviai pūtė burbulus, matavosi "pakalikų" kostiumus, žaidė įvairiausius žaidimus. Visi, kurie neabejingi menui, buvo kviečiami užsukti į kūrybos kiemelį. Čia kiekvienam norinčiam buvo piešiamos laikinos tatuiruotės su henna dažais, taip pat buvo galima išmokti tapyti ant vandens.
"Metelio banga" - muzikinis renginys, todėl daugiausia dėmesio buvo skiriama muzikai. Šventėje dalyvavo atlikėjos iš Italijos, Rumunijos, Lazdijų rajono bei Alytaus. Smagu, kad Metelio bangoje dalyvauja ne tik mūsų krašto, bet ir kitų šalių atlikėjai.
Įspūdingu renginio akcentu tapo Lazdijų kultūros centro vykdomo tarptautinio projekto ,,Kūrybinis mąstymas kaip muzikos, šokio ir meno simfonija“ ( "Design thinking: The symphony of music, dance and art") finansuojamo pagal Erasmus+ programą dalyvių pasirodymas. Pagrindinės projekto veiklos skirtos puoselėti jaunų žmonių kūrybiškumą taikant kūrybinio mąstymo ugdymo metodus. Todėl šie jauni žmonės dalinosi kultūrine patirtimi, daug šoko, dainavo, grojo ir per 4 dienas parengė vienos žymiausių lietuvių liaudies pasakos ,,Eglė žalčių karalienė“ tarptautinę interpretaciją. Būtent ši muzikinė interpretacija buvo pristatyta renginyje. Jaunimo pasirodyme galima atrasti italų, rumunų bei lietuvių tradicijas, papročius, dainas bei šokius. Ypatingai tai atsispindėjo jaunosios (Eglės) išlydėjimo iš namų epizode. Svarbu paminėti ir tai, kad scenos dekoracijas taip pat gamino ir piešė projekto dalyvės iš Rumunijos.
Gausiai susirinkusius "Metelio banga 2016" žiūrovus linksmino Natalija Bunkė. Taigi atvilnijusi "Metelio banga" nusirito per nesuskaičiuojamą žmonių minią, nešdama tik šiltas ir teigiamas emocijas. Laukime "bangos" ir kitais metais!

Daugiau nuotraukų mūsų facebook paskyroje:

https://www.facebook.com/lazdiju.kulturos.centras/photos/?tab=album&album_id=1246403608717545 

Metelio banga Metelio banga Metelio banga Metelio banga Metelio banga