Meras A. Margelis pretenduoja gauti „Auksinio fenikso“ apdovanojimą

2015-11-27

Didžiausia šalies kultūros bendruomenė – Lietuvos kultūros centrų asociacija – ketvirtąjį kartą organizuoja prestižinius apdovanojimus „Auksinis feniksas“. Tai vienas reikšmingiausių Lietuvos apdovanojimų kultūros srityje. „Auksinio fenikso“ apdovanojimo tikslas -  pagerbti fizinius ar juridinius asmenis, svariausiai nusipelniusius šalies kultūros kūrimui, plėtrai, saugojimui bei kultūros centrų sistemos vystymuisi, tobulinimui ir viešinimui.

Apdovanojimai yra penkių garbingų nominacijų:  „Geriausias metų kultūros centro vadovas“; „Geriausias metų kultūros ir meno kūrėjas“; „Geriausias metų kultūros centro partneris“; „Metų kultūros mecenatas ar rėmėjas“; „Metų kultūros politikas“. Pretendentus bet kuriai nominacijai gali siūlyti šalies savivaldybės, kultūros centrai, įvairios asociacijos, nacionalinės institucijos, bendruomenės, meno mėgėjų kolektyvai, pavieniai fiziniai asmenys.

Džiugu prisiminti, kad 2013 metais „Geriausiu metų kultūros centro vadovu“ pripažintas ir „Auksinio fenikso“ apdovanojimą gavo VšĮ Lazdijų kultūros centro direktorius Arūnas Sujeta. Toks pripažinimas Lietuvoje rodo, kad kultūros puoselėjimas Lazdijų rajone yra matomas ir pozityviai vertinamas visoje šalyje. Reikšmingų rezultatų VšĮ Lazdijų kultūros centrui pasiekti padeda ir  teigiamas Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio požiūris į kultūros puoselėjimą ir plėtrą. Per visą Lazdijų rajono savivaldybei vadovavimo laikotarpį  meras vykdo kryptingus veiksmus,  kuriais siekia stiprinti Lazdijų kultūros centro veiklą, ženkliai prisideda prie kultūros įstaigų išsaugojimo, jų materialinės bazės gerinimo, naujų kultūrinių erdvių kūrimo bei inicijuoja ir palaiko įvairių kultūrinių projektų vykdymą. Toks mero A. Margelio krašto kultūros puoselėjimas ir palaikymas aktualus ir šalies kontekste, nes  tradicijų saugojimas, tautiškumo ir pilietiškumo sklaida yra tvirtas pamatas visai Lietuvos valstybei.

Šiemet „Auksiniam Feniksui“ pristatyti ir į penkias garbingas nominacijas pretenduoja daugiau nei penkiasdešimt pretendentų, kurių tarpe rajono merai, LR Seimo nariai, pramonės, verslo ir visuomeninės organizacijos, žurnalistai, vadybininkai, meno kolektyvų vadovai, kultūros ir meno kūrėjai. “Auksinio fenikso“ apdovanojimui „Metų kultūros politiko“ nominacijai gauti VšĮ Lazdijų kultūros centras pateikė Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio kandidatūrą. Atsižvelgiant į mero A. Margelio nuopelnus puoselėjant ir vystant krašto kultūrą, tradicijų saugojimą bei tautiškumo ir pilietiškumo sklaidą,  tikime, kad Lazdijų rajono meras yra vertas „Metų kultūros politiko“ nominacijos ir ‚Auksinio fenikso“ apdovanojimo.

 „Auksinio fenikso“ nominacijų laureatai bus paskelbti ir apdovanoti lapkričio 27 d. 16 val. iškilmingoje ceremonijoje Tauragės kultūros centre.Afisa 2 (1)