Meninės šviesų instaliacijos vėl nušvies Rudaminos piliakalnį

2022-09-12

Rudaminos piliakalnis – vienas gražiausių Dzūkijos piliakalnių yra įtrauktas ir į Jotvingių kelio maršrutą. Šis kelias atspindi žmogaus ryšį su gamta, kultūra ir paveldu,  įprasmina Alytaus regiono kultūrinę-istorinę patirtį ir kviečia atrasti, pajausti, pamatyti. Taigi siekiant puoselėti istorinę jotvingių kultūrą Lazdijų krašte, ant Rudaminos piliakalnio yra organizuojamas renginys “Jotvingių sakmės”. Rugsėjo  16-18 dienomis piliakalnis nušvis jotvingiškais ženklais bei pasiners į mistišką šviesų kompoziciją. Meninės šviesų instaliacijos Rudaminos piliakalnį puoš visą savaitgalį!

Rugsėjo 16 d. 20 val. vyks jotvingiškų ženklų ir meninių šviesų instaliacijų atidarymas, kurį įžiebti padės kvapą gniaužianti ugnies spektaklio programa, kurioje 11 šokių, simbolinė tamsos ir šviesos kova, o su paskutiniais ugnies spektaklio akordais įsižiebs ir jotvingiškų simbolių meninės šviesų instaliacijos.

Kadangi šis renginys skirtas ir kultūriniam turizmui, tai Lazdijų turizmo informacinis centras kviečia į Rudaminą vykti dviračiais. Dviračių žygio “Pavyk saulėlydį” startas –  18 val. Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje, kur po mankštos su Lazdijų r.sav.visuomenės sveikatos biuru bei saugaus eismo viktorina su Lazdijų policijos pareigūnais rudeniškai gražiu Lazdijų krašto maršrutu dalyviai pasieks Rudaminos piliakalnį.

Meninėmis šviesų instaliacijomis papuoštą Rudaminos piliakalnį bus galima aplankyti nuo rugsėjo 16 d. 20 val. iki rugsėjo 18 d. 21 val. Šis renginys “Jotvingių sakmės” yra Lazdijų kultūros centro projektas, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba.