Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-mečiui skirta programa

2018-02-16
Vasario 16 dieną Lazdijuose vyko didingas atkurtos Lietuvos šimtmečio minėjimas. Iškilmingos Mišos Lazdijų šv. Onos bažnyčioje buvo aukojamos už valstybę ir Lazdijų krašto žmones, o gausi ir spalvinga valstybingumo eisena nusidriekė per visą Lazdijų miestą.
Trumpam  šventės dalyviai sustojo prie paminklo Nepriklausomybės aikštėje, kurioje, kaip ir kasmet, kaip ir prieš  80 metų, iškilmingai pagerbė kritusius už Valstybės nepriklausomybę. Rajono savivaldybės meras Artūras Margelis jų atminimui padėjo gėles Nepriklausomybės paminklo papėdėje, kariūnų automatų salvėmis pagerbta Lietuva ir tie, kurie už ją krito bei tie, kurie jos labui šiandien dirba.
Toliau valstybingumo  eisena pasuko link Lazdijų kultūros centro, kur prasidėjo iškilmingas renginys, skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo 100 – mečui  ir Adolfo Ramanausko- Vanago  metams paminėti. Iškilmingame sveikinime Lazdijų krašto žmonėms rajono savivaldybės meras Artūras Margelis ne tik prisiminė šlovingą krašto praeitį, bet ir citavo žymius mūsų kraštiečius -  kunigą, Lazdijų gimnazijos įkūrėją Motiejų Gustaitį, arkivyskupą Sigitą Tamkevičių, skirtingu metu kalbėjusius apie pamatines tautos vertybes.
Kompoziciją „Lietaus ir vėjų žemė”, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio ir partizanų vado Adolfo Ramanausko–Vanago metams paminėti,  atliko Lazdijų kultūros centro meno saviveiklos kolektyvai bei rajono mokyklų moksleiviai. Šioje meninėje programoje dalyvavo Lazdijų kultūros centro meninės raiškos studijos „Macinga“ (vad. I.Malinauskienė) nariai – Sigita Pledaitė, Martyna Rasiulytė, Urtė Pileckaitė, Eglė Jarmalaitė, Martynas Čepulis, Jokūbas Čepulis, Karolina Ragelytė, Simona Talačkaitė, Liucija Eidukaitytė, Guoda Radžiūnaitė, Einoras Kelmelis, Rojus Gražulevičius, Rimantė Mikalonytė, Monika Talačkaitė, Lazdijų kultūros centro savanoriai bei draugai Lina ir Juozas Pileckai, Justina Kreizaitė, Ligita Raškauskaitė, Lazdijų kultūros centro šokių kolektyvas "Lazdija" (vadovė J. Dereškevičienė) bei kamerinis choras "Gaustas" ( vad. B. Vžesniauskienė), Lazdijų kultūros centro darbuotojai: direktorius Arūnas Sujeta,  projektų vadovas Arūnas Maciulevičius, muzikinės veiklos koordinatorė Aida Bubelienė. Kompozicija „Lietaus ir vėjų žemė” nepaliko abejingų,  privertė susimąstyti apie sunkų ir sudėtingą Lietuvos laisvės kelią.
Renginio metu meras Artūras Margelis apdovanojo Lazdijų kraštui ir valstybei nusipelnusius žmones. Apdovanojimai "Laisvės angelais", kuriuos gamino Lazdijų kultūros centro Rudaminos amatų centro darbuotojos,  mero padėkos bei piniginės 300 eurų premijos buvo įteiktos kapčiamiestiečiui, bendrijos „Lemtis“, siekiančios įmažinti nuo okupacijos nukentėjusių, ištremtų į Sibirą  tautiečių atminimą, įkūrėjui mūsų rajone, knygų autoriui bei istorijos puoselėtojui Antanui Sadeckui, veisiejiečiui, aktyviam visuomenininkui,  ilgamečiam menininkų plenerų rajone organizatorui bei įvairių akcijų iniciatoriui Vytautui Žukauskui bei lazdijietei, Sąjūdžio rajone dalyvei, aktyviai visuomenininkei, akcijų organizatorei Aldonai Mikalonienei.
Vėliau šventiniai renginiai persikėlė į Lazdijų miesto hipodromą, kuriame vyko tradicinės tarptautinės žirgų lenktynės "Lazdijai 2018". Įspūdingoje programoje lazdijiečiai ir šventės svečiai turėjo galimybę dalyvauti pilietinėje akcijoje "pastatykime LAisvų, LAimingų LAzdijų pilį". Kiekvienas atnešęs savo gamintą ir reikiamus išmatavimus atitinkančią vėliavėlę buvo apdovanotas trispalviais šalikais. Buvo išdalinta 100 šalikų, o šią akciją rėmė Lazdijų rajono savivaldybė.
Įspūdingą ledo šou  surengė profesionalus atlikėjas ir  skulptorius - charizmatiškasis Mindaugas Tendziagolskis.  Merui A. Margeliui teko ypatinga užduotis kartu su skulptoriumi prisidėti prie jo atliekamo pasirodymo ir  atidengti  Vyčio ledo skulptūrą.   
Žirgų lenktynių pertraukų metu žiūrovus stebino „Mokslo šturmas“. Tai dviejų profesionali brolių komanda užsiimanti moksline demonstracine veikla.  Duetas atliko gausybę bandymų, kurio finale žiūrovus nustebino finalinėmis patrankomis.Visi susirinkę galėjo sušilti prie laužo, o mažieji šventės dalyviai turėjo galimybę įsitraukti į smagius žaidimus ir pajodinėti ant ponio. Akį traukė ir gardėsių bei tautodailininkų ir amatininkų dirbinių mugė.
Taigi taip smagiai, linksmai ir išradingai Lazdijai paminėjo atkurtos Lietuvos šimtmetį.
 
Lazdijų kultūros centro ir Lazdijų r.sav.informacija.
Nuotraukų autorius T.Targauskas
Daugiau renginio nuotraukų rasite: Vasario 16-oji Lazdijuose
 
 376C0006 376C0105 376C0238 376C0362 376C0456 376C0672 vasario 16oji 376C0053