Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos šventė

2012-07-06

Liepos 6 dieną 20 valandą Lazdijų rajone ant Rudaminos piliakalnio, nuo kurio atsiveria nuostabus gamtovaizdis, vyko Valstybės dienos (karaliaus Mindaugo karūnavimo) šventė. Kai kurių senųjų istorikų teigimu, kunigaikštis Mindaugas karūnuotas karaliumi būtent ant Rudaminos piliakalnio, savo tėvo pilyje.

Šventinę dieną vykusioje literatūrinėje - muzikinėje kompozicijoje „Tėvynė kalba – aš girdžiu“ buvo paminėti iškilūs Lietuvos žmonėms, ne kalaviju ar karūna prisidėję prie Valstybės kūrimo, bet savo kūrybiškumu, patriotizmu bei nuoširdžiu atsidavimu tėvynei. Pasirodyme buvo įprasminti Donelaitis, Maironis, Povilas Višinskis bei kitos asmenybės, pasižymėję puoselėjant  Lietuvos kultūrinį paveldą, ir kurie niekada neišsitrins iš tautos  atminties. Rudaminos  laisvalaikio salės kultūrinių renginių organizatorės Reginos Mociejūnienės režisuotoje kompozicijoje dalyvavo jos vadovaujami skaitovai, Kučiūnų laisvalaikio salės šokių kolektyvas (vadovė Jolita Karaliūnienė), Lazdijų kultūros centro kamerinis choras „Gaustas“ ( vadovė Birutė Vžesniauskienė).

21 val.kartu su visa Lietuva buvo giedojama Tautiška giesmė, kurios aidas plačiai sklido po Rudaminos apylinkes, skelbdamas, jog šioje istorinėje vietoje  susirinko gausus būrys lietuvių, neabejingų savo tautos istorijai. Šventė pasibaigė bardų vakaru, kuriame savo dainas atliko jaunasis bardas iš Lazdijų Artūras Juškauskas, Rimas Pečiulis su dukra bei garsus Lietuvos kompozitorius ir atlikėjas Andrius Kulikauskas.

[gallery link="file" columns="4" orderby="post_date"]