Lazdijuose – naujas gatvės meno kūrinys

2024-06-03

Gegužės 29 – birželio 1 dienomis Lazdijuose buvo sukurta nauja išskirtinė neofreska. Gatvės meno kūrinys MIŠKO KARALIUS – MIŠKO BROLIAMS yra skirtas pagerbti Dainavos apygardos partizanus, kovojusius ir žuvusius už Lietuvos nepriklausomybę.

Laisvės kovotojų atminimui skirtas briedis „apsigyveno“ simboliškoje vietoje – ant Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos sienos. Ši mokykla, įsteigta 1920 m., buvo svarbių istorijos įvykių liudininkė, joje iki okupacijos mokėsi ar dirbo ne vienas būsimas „miško brolis“. Ją baigė ir Adolfas Ramanauskas-Vanagas, Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio ginkluotų pajėgų vadas.

Šio gatvės meno kūrinio centre yra miesto herbo gyvūnas – briedis – stiprybės ir nepriklausomybės simbolis.  Briedžio silueto viduje matome margą miško tankmę, kurioje, geriau įsižiūrėjus, slypi partizanų slapyvardžių siluetai. Tai atspindi Laisvės kovotojų slėpimąsi ir išlikimą Lietuvos miškuose. Partizanai buvo nematomi kaip miško paukščiai ir žvėrys, susilieję su gamta. Jie bet kokia kaina stengėsi išlikti, pasinaudodami miško teikiamomis galimybėmis. Nuolaitinio budėjimo, atsargumo, kovos už išlikimą ir vienybės su gamta idėjos, atspindinčios partizanų kasdienybę ir jų nepalaužiamą dvasią, yra šio kūrinio ašis.  

Daugiau skaitykite >> čia

 


> Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lazdijų rajono savivaldybė
> Už konsultacijas istoriniais klausimais dėkojame Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui, Lazdijų krašto muziejui
> Už kūriniui suteiktą sieną ir tikėjimą idėja dėkojame Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijai