Lazdijų kultūros centrui išskirtinis valstybės vadovo dėmesys

2020-02-24

"Vilniaus knygų mugėje" pirmą kartą Lietuvos kultūros centrai turėjo galimybę pristatyti veiklą tokiame dideliame renginyje, kurį aplanko tūkstančiai žmonių, vyksta gausybė renginių. Lazdijų kultūros centras nusprendė dalyvauti, nes tai puiki galimybė pristatyti Lazdijų kraštą, kultūrinę veiklą, gamtos grožį, parodyti kas esame ir kas mums svarbu. Ieškojome renginio, kuris yra išskirtinis, apie kurį galime daug papasakoti ir sudominti. Šiemet minėsime Kalniškės mūšio 75-ąsias metines, todėl pasitelkę partizanų įvaizdį per istoriją ir kultūrą pristatėme ne tik savo veiklą, bet ir Kalniškės mūšio pažintinį taką.Dėkojame ir plkn.ltn. Rimantui Jarmalavičiui, kuris kartu su mumis dalinosi pasakojimais apie Kalniškės mūšį, aktyviai kvietė atvykti į pažintinę kelionę Kalniškės miške. Taip pat turėjome galimybę parodyti meninę programą „Su lietuviška laisvės dvasia“,kurioje dalyvavo virš 20 dalyvių iš Lazdijų krašto. Labai džiaugiamės, kad iš visų išsiskyrėme ir netradicinis mūsų stendas buvo pastebėtas bei pripažintas geriausiu.

Lazdijų stendas buvo labai aktyviai lankomas visas keturias Vilniaus knygų mugės dienas. Žmonės nustebdavo pamatę įrengtą partizanų žieminę, buvo susidomėję interjeru. Išklausėme labai daug pasakojimų apie lankytojų senelių ar giminaičių partizanavimo laikotarpius, jų likimus.Daugelis žmonių tiesiog sustodavo pakalbėti, pasidalinti mintimis apie istoriją ir kultūrą. Vaikai ir jaunimas džiaugėsi galėdami užsidėti kariūno uniformą, gauti „Laisvės kovotojo pažymėjimą“ ar pabandyti parašyti istorine spausdinimo mašinėle, už kurią esame dėkingi Lazdijų krašto muziejui. Mugės lankytojai ypatingai susidomėjo Kalniškės miško pažintiniu taku, tai rodo, kad istorinės vietos yra įdomios ir patrauklios miestų gyventojams.

Žinoma, didelį džiaugsmą suteikė garbių ir žinomų žmonių dėmesys. Nors "Vilniaus knygų mugėje" buvo daug veiklą pristatančių dalyvių, tačiau būtent išskirtinį Lazdijų kultūros centro stendą aplankė prezidentas Gitanas Nausėda. Pristatėme Lazdijų kraštą, būsimas Kalniškės mūšio 75-ąsias metines ir pakvietėme atvykti į renginį. Prezidentas liko sužavėtas mūsų veikla, o mes išskirtiniu valstybės vadovo dėmesiu

Džiugu, kad Vilniaus knygų mugė skirta ne tik knygoms pristatyti. Jau ne vienerius metus veikia Muzikos salė, kurioje prisistato atlikėjai, vyksta koncertai bei diskusijos. Šiemet pirmą kartą buvo pakviesti ir Lietuvos kultūros centrai. Labai smagu, kad tokios mugės sujungia įvairias veiklas, suburia žmones, leidžia parodyti kas esi ir kuo gyveni. Džiaugiamės, kad parodoje dirbę kultūros darbuotojai ne tik pristatė kultūrinę veiklą, bet ir patys įgijo naudingos patirties, užmezgė svarbių pažinčių su garsiais atlikėjais, prodiuseriais, kultūros lauko atstovais.

Taigi dalyvavimas mugėje įkvėpė nesustoti, papildė naujomis mintimis ir idėjomis. Su lankytojais diskutavome įvairiais istoriniais ir kultūriniais klausimais, išgirdome daug idėjų ir sukūrėme bendrų projektų, kuriuos vystysime ateityje, pakvietėme į Lazdijų kraštą ne vieną Lietuvos ir užsienio gyventoją.