Lazdijų kultūros centre – AUKSINIO FENIKSO apdovanojimai

2014-11-28

Lapkričio 28 d.  Lazdijų kultūros centre vyks vienos didžiausių šalies kultūros  feniksasbendruomenių – Lietuvos kultūros centrų asociacijos apdovanojimai „Auksinis feniksas“.
„Auksinis feniksas“ – tai didžiausias Lietuvos kultūros centrų asociacijos ir vienas reikšmingiausių visos šalies  apdovanojimų kultūros srityje. Šio apdovanojimo tikslas –  pagerbti fizinius ar juridinius asmenis, svariausiai nusipelniusius šalies kultūros kūrimui, plėtrai, perdavimui, saugojimui bei kultūros centrų sistemos vystymuisi, tobulinimui ir viešinimui. Šiuo apdovanojimu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kultūros centrus ir jų svarbią vykdomą veiklą bei  išskirti ir pagerbti centruose dirbančius kūrėjus. Taigi lapkritį iš visos Lietuvos atvykęs gausus būrys kultūros puoselėtojų, rėmėjų bei politikų Lazdijų kultūros centre stebės iškilmingą "Auksinio fenikso"  apdovanojimų ceremoniją, kurios metu bus skelbiami nominacijų „Geriausias metų kultūros centro vadovas“, „Geriausias metų kultūros ir meno kūrėjas“, „Geriausias metų kultūros centro partneris“, „Metų kultūros mecenatas ar rėmėjas“, „Metų kultūros politikas“ laureatai.

Apdovanojimo "Auksinis feniksas" pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai. Fenikso mitas ryškiai atspindi Lietuvos kultūros centrų veiklą, vystymąsi ir svarbą tiek mažoms bendruomenėms, tiek ir visai valstybei. Kult ūros centrai ir j ų veikla atspindi šalies  prigimtin į išskirtinumą kultūros vartojimui, galimybę visiems šalies piliečiams kurti arba priimti kūrybos vaisius, ir jų buvimas leidžia valstybei kurti gerovę. Susideginimą ir nuolatinį atgimimą simbolizuoja kultūros centrų išskirtinė, nuosekli, intensyvi veikla, kuri kinta ir lyg atgimsta iš naujo keičiantis poreikiams, aplinkai ar vertybinėms nuostatoms.