Lazdijų kultūros centre atidaryta V.Kašinsko tapybos paroda „Mitologiniai akmenys“

2018-02-02

Vasario 2 dieną Lazdijų kultūros centre vyko Virginijaus Kašinsko tapybos parodos „Mitologiniai akmenys“ atidarymas. Dailininkas yra surengęs net 88 asmenines tapybos ir piešinių parodas Lietuvoje bei užsienyje, yra respublikinių, tarptautinių tapybos parodų dalyvis. Pirmą kartą Lazdijuose viešintis V. Kašinskas, džiaugėsi, kad artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, gali pristatyti parodą „Mitologiniai akmenys“. Jo teigimu, kiekvienam lietuviui būtina stengtis suvokti savo tautą, kurioje gimė, jos kultūrą, perimti senolių ir tėvų dvasinę patirtį, kalbą, etnines tradicijas, visa tai puoselėti ir perduoti ateities kartoms.

Tapybos parodoje „Mitologiniai akmenys“ eksponuojami paveikslai yra sukurti 2008-2009 metais, Lopaičių enomitologiniame komplekse (Rietavo r.) tapybos plenerų metu. Parodoje gausu tapytų akmenų paveikslų, kuriuose matomi žmonių  veidai, figūros, pėdsakai, gyvūnų atvaizdai ir kiti simboliai. Visa tai yra lietuvių protėvių dvasinės kultūros veidas. Kiekvienas paveikslas yra unikalus, o akmenų vaizdiniai, jų reikšmės atveria žmogaus pasamonėje besislepiančius tam tikrus mitologinius – etnologinius kodus. Dailininko teigimu, akmenyse yra užkoduota istorija, tradicijos, kultūra, kuri perduodama iš kartos į kartą stiprina lietuvybę, tautiškumo identitetą bei ugdo pilietiškumą Lietuvai.

V.Kašinsko tapybos parodos“Mitologiniai akmenys“ atidaryme dalyvavo ir Lazdijų rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas V.Valūnas, jo pavaduotoja R.Kazlauskienė, Lazdijų meno mokyklos direktorė R. Mockevičienė ir kiti garbūs svečiai. V. Valūnas džiaugėsi įspūdinga paroda ir dėkojo dailininkui V.Kašinskui už galimybę geriau pažinti mitologinius akmenis, juose slepiamus mūsų protėvių užkoduotus lobius bei jų svarbą šviesiam Lietuvos rytojui, kultūrai, tautiškumo ir pilietiškumo ugdymui.

V.Kašinsko tapybos paroda „Mitologiniai akmenys“ veiks Lazdijų kultūros centre iki kovo 6 dienos.