Laisvės gynėjų dienos 25-ųjų metinių minėjimas „Širdžių kalba – laisvės malda“

2016-01-13

1991 – ųjų metų pradžia tapo mūsų tautos tvirtumo ir pasiryžimo išbandymo laikotarpiu. Ginti laisvės iš visos Lietuvos į Vilnių  susirinko dešimtys tūkstančių žmonių. Prie Seimo buvo statomos barikados, gyvu žiedu žmonės apsupo televizijos bokštą, budėjo prie Lietuvos radijo ir televizijos.

Praėjo jau dvidešimt penkeri metai, kai beginkliai žmonės įrodė, kad valia, laisvės troškimas yra stipresni ir už tankus. Tais metais ne vienas Lazdijų krašto žmogus vyko ginti Tėvynės. Jie stojo prieš ginklą turėdami tik savo ryžtą. Kasmet prisimename tuos didvyrius, kurie su didele meile gynė Lietuvos laisvę. Šiemet sausio 13-oji buvo prisiminta iškilmingu minėjimu „Širdžių kalba – laisvės malda“ ir Šv. Mišiomis Lazdijų Šv. Onos bažnyčioje. Skambant choro „Gaustas“ dainoms, grojant saksafonams ir dainuojant A. Maciulevičiui buvo prisiminta skausminga Lietuvos laisvės istorija.

Iškilmingoje eisenoje į Lazdijų miesto Nepriklausomybės aikštę Sausio 13-osios įvykių dalyviai ir Šauliai nešė didžiają Lietuvos vėliavą. Lazdijų rajono savivaldybės meras A. Margelis bei svečiai padėjo geles prie Nepriklausomybės paminklo bei uždegė žvakeles. Šv. Mišių metu pašventintos Molinės neužmirštuolės, kurias gamino Rudaminos Tradicinių amatų centro vykdomos keramikos programos „Molinukas“ vaikai, buvo įteikti Laisvės gynėjams. Miesto aikštėje prie Nepriklausomybės paminklo buvo išautos salvės, žuvusieji už laisvę buvo pagerbti tylos minute. Įspūdingai  Kaip ir kiekvienais metais renginio dalyviai atsinešė po degančią žvakelę. Šiemet buvo sudėti Gedimino stulpai. Šis didingas minėjimas dar kartą priminė kokia skaudi, bet neužmirštama yra Lietuvos laisvės istorija..

Daugiau nuotraukų mūsų facebook paskyroje Lazdijų kultūros centras:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1109740789050495.1073741921.214111261946790&type=3 

sausio 133 sausio 135 sausio 134 sausio 132 sausio 13 sausio 136