Kultūros centro darbuotojų patirties ir bendradarbiavimo ryšių užmezgimo išvyka

2022-09-26

Rugsėjo 22-25 dienomis Lazdijų kultūros centro darbuotojai vyko susipažinimo ir  bendradarbiavimo ryšių užmezgimo vizitui pas Lazdijų rajono savivaldybės partnerius Wielen ir Drawsko miestuose, Lenkijoje.

Rugsėjo 22 ir 23 dienomis oficialūs susitikimai vyko su Wielen ir Drawsko miestų burmistrais, savivaldybės sekretoriais, kultūros skyriaus ir įstaigų vadovais. Įdomu tai, kad būtent Lazdijų kultūros centro kolektyvas pirmasis aplankė naująjį Wielen miesto bendruomenės kultūros centrą, kurio ofiacialus atidarymas vyks tik spalio mėnesį. Čia kartu su šio centro darbuotojais buvo apžvelgti svarbiausi renginiai, numatytos galimybės dalyvauti bendroje projektinėje veikloje. Lazdijų kultūros centro darbuotojai taip pat aplankė sutvarkytas Wielen miesto erdves, upės krantinę, įrengtus vaikų ir poilsio parkus, naujai atvertą kino ir renginių salę.
Kitą dieną kultūros centro darbuotojus sutiko Drawsko miesto savivaldybės vadovai, burmistras ir kiti kultūros įstaigų darbuotojai. Buvo aplankyta grybų giria, kurioje pristatytas vaikų spektaklis “grybų pasaka”. Po apsilankymo grybų girioje, sutikimo programa persikėlė į naujai renovuotą upės krantinės amfiteatrą. Čia Lazdijų kultūros centro darbuotojai dalyvavo diskusijoje apie kultūrinės veiklos skirtumus ir panašumus, bendrų projektų įgyvendinimo vizijas ir galimybes.

Kadangi Wielen ir Drawsko miestų savivaldybės yra prie pat Vokietijos sienos, tai buvo aplankyti ir pasienyje esantys senieji istoriniai Hansos miestai: Rostokas, Zacnicas  Štralzundas, laivu plaukiota po Baltijos jūrą apžiūrint kreidos uolienų krantus, aplankytas Jazmundo nacionalinis parkas.

Tokia pažintinė kelionė yra dovana kultūros centro darbuotojams už įtemptą darbą vasaros savaitgaliais ir švenčių metu. 2018 metais darbuotojais keliavo po Lietuvą, 2019 metais aplankė Čekiją, o po ilgo karantino laikotarpio šiemet išvyko bendradarbiavimo vizitui į Lenkiją ir Vokietiją.

Kelionės išlaidas dalinai finansavo Lazdijų kultūros centras ir Lazdijų rajono savivaldybė.