Krikštonių laisvalaikio salė lankytojus sutiks atsinaujinusi

2019-01-31

Šiuo metu Krikštonyse vykdoma laisvalaikio salės rekonstrukcija.  Įgyvendinus projekte numatytus darbus bus užtikrinta tolygi kultūrinė plėtra. Susipažinti su įgyvendinamais darbais buvo nuvykę Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, Lazdijų kultūros centro direktorius Arūnas Sujeta, Lazdijų kultūros centro specialistė projektams Eglė Kubilienė, specialistė viešiesiems pirkimams Irma Gurevičienė, Krikštonių laisvalaikio salės kultūrinių renginių organizatorė Lena Švetkauskienė.

„Mūsų siekis – užtikrinti efektyvią visų laisvalaikio salių veiklą, padėti saviveiklininkams, meno, šokių, dramos kolektyvams, kapeloms, ansambliams ir kitiems aktyviems bendruomenės nariams įgyvendinti savo idėjas ir iniciatyvas. Džiugu, kad ir Krikštonyse pagerės darbo ir kultūrinės veiklos įgyvendinimo, repeticijų sąlygos“ – kalbėjo Lazdijų kultūros centro direktorius Arūnas Sujeta.

Įvykdžius darbus tikimasi užtikrinti Lazdijų rajono savivaldybės Krikštonių krašto gyventojų socialinį saugumą, gerinti kultūrinės ir bendruomeninės veiklos vykdymo kokybę, remti saviveiklininkų iniciatyvas. 

„Džiaugiuosi, kad buvęs mokyklos pastatas bus atnaujintas, sutvarkytas ir pritaikytas vietos bendruomenės poreikiams. Tikiuosi, kad kultūriniai renginiai, įvairios tradicinės šventės, minėjimai, edukacinės veiklos vyks vis dažniau ir draugėn suburs dar daugiau šio krašto gyventojų. Nereikėtų užmiršti, kad apšiltinus pastato perdangą bei pakeitus senus langus ir duris, padidės ir pastato energetinis efektyvumas, taip bus sunaudojamas mažesnis energijos kiekis pastato apšiltinimui bei sutaupomos lėšos“ – vykstančiais darbais džiaugėsi Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.
Atnaujinant Krikštonių laisvalaikio salės pastatą bus atliekami įvairūs kapitalinio remonto darbai: apšiltinta sienos, pakeista stogo danga, lauko apšvietimas, pakeistos lauko durys ir langai, nudažytos sienos, sudėtos grindys ir kiti svarbiausi darbai. 
Krikštonyse dirbanti kultūrinių renginių organizatorė Lena Švetkauskienė sakė: "Labai džiaugiuosi vykstančiu remontu ir ženkliai gerėjančiomis darbo sąlygomis, smagu kad Krikštonių ir aplinkinių kaimų gyventojai turės gražias, šiltas ir tvarkingas patalpas laisvalaikio leidimui, meno mėgėjų kolektyvų lankymui bei renginiams. Dar norėtųsi ir efektyvesnio šilumos panaudojimo ir kaštų taupymo, todėl ieškosime būdų ir finansinių galimybių ateityje pakeisti ir katelinės senus pečius". 

Atnaujinus Krikštonių laisvalaikio salę pridėtinė vertė bus sukuriama kultūrinėje srityje, ypač bendruomenės atžvilgiu. Gyventojams bus komfortiškiau organizuoti įvairius renginius bei pasirengti kituose miestuose, rajonuose vykstančioms bendruomenių ir kitoms šventėms. Tikimasi, kad į Noragėlių seniūnijoje vykdomą kultūrinę veiklą bus sukviečiama dar daugiau gyventojų, bus stiprinama vietos bendruomenė ir saviveiklininkų iniciatyvos.

IMG_1626 IMG_1618 IMG_1599 IMG_1597

Lazdijų r. sav. ir Lazdijų kultūros centro inf.