Kovo 11-osios minėjimas ir Noragėlių seniūnijos šventė „Super kaimas“

2016-03-11

Nebelinksmas mūsų kaimas...‘‘-suskambėjo dainos pradžia. Tačiau ši muzika buvo greitai sustabdyta , kadangi visi susirinkusieji Kovo 11 – osios vakarą į Krikštonių laisvalaikio salę nutarė, kad tai netiesa.O susirinkusiųjų buvo kaip niekada daug, nes daug kaimynų suvažiavo pasisvečiuoti. Jau antrą kartą vyko tradicinis Noragėlių seniūnijoje esančių bendruomenių renginys, skirtas Kovo 11 – ąjai – superkaimo rinkimai. O varžėsi Seiliūnų, Noragėlių ir Krikštonių kaimų komandos. Jų palaikyti susirinko gausus būrys sirgalių. Praeitais metais super kaimo titulą Seiliūnuose laimėjo Krikštonys, taigi šiemet jiems teko garbė organizuoti šį renginį. Į renginį buvo atvykusi Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narė Juratė Juodzevičienė , kuri pasveikino su švente ir perskaitė rajono mero sveikinimą,ir seniūnijos seniūnė Irena Uleckienė , kuri irgi pasveikino visus su švente. Šios dvi viešnios ir po vieną atstovą iš kaimų sudarė vertinimo komisiją. Renginį vedė Krikštonių laisvalaikio salės kultūrinių renginių organizatorė Lena Švetkauskienė. Pirmiausia vyko komandų prisistatymai. Vienos komandos dainomis kitos eilėmis pristatė savo kaimus. Talentų konkurse Seiliūnų kaimas įrodė turįs didelį būrį puikių muzikantų. Noragėliams šiame konkurse atstovavo dvi puikios sesutės dainininkės Ulerytės. Krikštonių kaimo talentą atstovavo kaimo poetė Lina Bučinskienė. Vyko mini proto mūšis . Jo metu buvo uždavinėjami įvairūs klausimai, o komandos irgi buvo sugalvoję priešininkų komandoms klausimus. Komandos dar turėjo iš keturių duotų žodžių per dvi minutes sukurti ketureilį. Komandos dar varžėsi stipruolių konkurse. Komandų stipruoliai turėjo kuo ilgiau išlaikyti penkis kilogramus sveriantį kūjį. Paskutinė rungtis buvo skirta kapitonams. Jie iš medinių kaladėlių turėjo pastatyti aukštesnį namą. Vieni kapitonai pastatė daugiaaukščius namus, o kitiems sekėsi ne taip gerai. Bet visiems buvo smagu, juk turint ir penkių aukštų namą jau yra kur gyventi. Visiems komandų nariams teko išmėginti ir rankos taiklumą žaidžiant smiginį. Ir čia juoko netrūko, nes vienos strėlytės pataikydavo į centrą, o kitos ir į sieną atsimušdavo.
Pasibaigus užduotims ir susumavus rezultatus, buvo paskelbti nugalėtojai. Šiemet Superkaimo titulą pelnė Seiliūnų kaimas. Taigi kitais metais jiems teks priimti kaimynus ir rengti šį konkursą. Antrąją vietą laimėjo Krikštonys, o trečiąją Noragėliai. Nugalėtojams buvo įteikta prizai ir rėmėjų dovanos.
Baigėsi super kaimo varžybos, bet ne šventė. Susirinkę kaimynai vaišinosi padarytais tortais,,Superkaimas‘‘, sumuštiniais, arbata. Na , o Seiliūniškiai ,laimėję pirmąją vieta, dar ilgai linksmino grodami su savo muzikantais. Buvo įrodyta , kad kaimai dar moka ir linksmintis , ir šokti, ir dainuoti.

kovo 11 kovo 11 kovo 11