Koncertas „Lietuva – liepsnelė vėjyje“, skirtas Laisvės gynėjų dienai

2014-01-13

Minint Laisvės gynėjų dieną, sausio 13 d. Lazdijų kultūros centre vyko renginys „Lietuva –IMG_4912liepsnelė vėjyje“, per kurį buvo prisiminti 1991 m. sausio 13-osios įvykiai, pagerbti šią dieną žuvę bei visi, tąkart narsiai ir vieningai gynę patį brangiausią tautos turtą – laisvę.

                      Gausiai  į kultūros centro salę susirinkę lazdijiškiai dar kartą galėjo prisiminti ir pajusti tą nerimą, kurį anuomet  jautė visi Lietuvos žmonės. Meninėje kompozicijoje buvo skaitomi laiškai, rašyti to meto Aukščiausiajai Tarybai, Sovietų Sąjungos valdžios atstovams bei paprastiems Lietuvos žmonėms. Kiekviename iš laiškų buvo galima pajusti nežinios baimę dėl ateities bei begalinį norą, kad Lietuva ir jos žmonės pagaliau būtų laisvi. Nuoširdžiais žodžiais ir  dainomis pagarbą laisvės gynėjams bei meilę gimtajam kraštui minėjime įprasmino  Lazdijų kultūros centro  darbuotojai, meninės raiškos studija „Macinga“ (vad. Ingrida Malinauskienė), moterų ansamblis „Tremtinys“ (vad. Romas Mazėtis), kamerinis choras „Gaustas“ (vad. Birutė Vžesniauskienė). Renginyje kalbėjęs Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis kvietė visiems įsileisti į savo širdis laisvą pilietinę ir patriotę iniciatyvą, suvokti Sausio 13-osios įvykių didybę ir reikšmę mūsų šalies istorijai, ragino jausti atsakomybę skleisti patriotinę dvasią tiek mažose bendruomenėse, tiek masinėse šventėse. Po minėjimo visi iškilmingoje eisenoje žingsniavo prie Nepriklausomybės paminklo Lazdijų miesto aikštėje, kur uždegė atminimo žvakeles. Iš jų sudėliotas Lietuvos televizijos bokšto siluetas įprasmino visų laisvės gynėjų narsumą bei ypatingą dvasios tvirtybę didvyriškai ginant tautos nepriklausomybę. Vėliau Lazdijų Šv. Onos bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios už laisvės gynėjus.

Jau 23 metus su pagarba ir pasididžiavimu mūsų krašto žmonėmis minime  Laisvės gynėjų dieną. Norisi tikėti, kad kaskart šia proga uždegta žvakelė ar atlape įsegtas neužmirštuolės žiedas suteiks mums vidinės stiprybės bei primins, jog  valstybę savo darbais turime kurti kiekvieną dieną. Juk valstybė neatsiranda savaime: ji gimsta iš pasirinkimo tarp savęs ir tautos.

IMG_4891IMG_4937

Daugiau foto...