Kino festivalis “Sidabrinės gervės naktys” atvyksta į Lazdijus

2022-07-19

Lazdijų miesto parke pirmą kartą bus surengtas Kino festivalis “Sidabrinės gervės naktys”, kurio metu bus pristatyti geriausi šalies kūrėjų filmai.

Data: 2022 07 24

Laikas: 21: 30 val.

Vieta: Lazdijų miesto parkas

„Sidabrinės gervės naktys“ atvyksta į Lazdijus.

PROGRAMA

21:30 val.

Kino pokalbis su vakaro svečiu. Renginio vedėja – Elžbieta Latėnaitė.

22:00 val. Filmų programa:

IŠVYKA, rež. Jorūnė Greičiūtė

Tuščios svetimos šalies dykvietės. Ilgoje kelionėje pas santykių guru, į kurią pora leidžiasi taisyti savo nykstančio ryšio, dingsta jų automobilis.

AŠ BUVAU MAKSAS, rež. Lukas Kacinauskas

„Aš buvau Maksas“ – kelio filmas, kuriame Maksas eina į savo pirmąjį internetinių pažinčių pasimatymą su Tadu. Maksas jaučiasi nejaukiai ir nedrąsiai, tad iniciatyvos imasi kita pusė. Galiausiai Maksas atskleidžia tikrąjį save.

ELENA, rež. Birutė Sodeikaitė

Elena mėgaujasi gyvenimu debesyse, kol susipažįsta su žavinguoju Raudonuoju gervinu ir jos viduje užsimezga sėkla. Elena, nepasirengusi pokyčiams ir aukoms, kurių pareikalauja jos gyvenime atsiradusi sėkla, todėl išplėšia ją iš savęs. Netrukus ji suvoks šio veiksmo pasekmes.

ŠUOLIS, rež. Giedrė Žickytė

1970 m. Simas Kudirka peršoko iš sovietinio laivo į JAV pakrančių apsaugos katerį ir paprašė politinio prieglobsčio. Grąžintas atgal ir įkalintas, Simas sulaukė didžiulio tarptautinio palaikymo, dėl jo išlaisvinimo buvo rengiamos tūkstantinės demonstracijos, o jo likimą sprendė net du JAV prezidentai. Šie įvykiai Šaltojo karo metu sukėlė tikrų tikriausią politinį sąmyšį. Po penkiasdešimties metų Simas Kudirka sugrįžta į amerikiečių laivą „Vigilant“ dar kartą išgyventi šuolį, pakeitusį jo likimą.

Renginys – atviras, nemokamas.

Renginys – fotografuojamas.

Renginį organizuoja – AVAKA kartu su Lazdijų kultūros centru, projektą finansuoja – Lietuvos kino centras.