Keliaujančios amatininkų dirbtuvės

2021-09-23

Gražus būrys Lazdijų krašto amatininkų ir tautodailininkų dalyvauja projekte „Keliaujančios amatininkų dirbtuvės“, kurį įgyvendina Lazdijų kultūros centras. Šiomis keliaujančiomis amatininkų dirbtuvėmis siekiama suburti krašto amatininkus, kurie pasidalintų savo žiniomis ir patirtimi. Atsižvelgiant į tai, kad Covid 19 pandemija labai stipriai suvaržė kultūros sektorių, siekiama atnaujinti ryšius ir kultūros procesų sklaidą.

Pandemijos akivaizdoje pamatėme, kad labai trūksta mūsų krašto etnokultūros skaitmenizacijos, aktyvesnių veiksmų perkeliant amatininkų žinias ir patirtį į virtualią erdvę. Siekiant spręsti minėtą problemą ir norint sukurti Lazdijų krašto amatininkų tinklą,  Rudaminos amatų centro kultūrinės veiklos organizatorė Irma Gurevičienė subūrė krašto amatų meistrus drauge ne tik bendrauti, keliauti po įvairius vasaros renginius, bet ir sukurti net 12 skirtingų filmų.

Rugsėjo mėnėsį buvo filmuojami įvairių amatų Lazdijų krašto meistrai ir jau greitu metu bus pristatyti mini filmai. Juostų audimą pristatys Aldona Surdokienė, karpinių amatą –  Lina Kabelkaitė ir Diana Lukošiūnaitė, papuošalų gamybą iš karoliukų – Milda Vinogradovienė, specifinį „mekrame“ pynimą ir papuošalų gamybą iš augalų – Inga Voskienė, tapybą – Gintarė Maciulevičienė, pjaustinius iš popieriaus – Ilona Naujalienė, siuvinėjimą kryželiu – Dalia Blažaitienė, tradicinį vilnonių siūlų dažymą augaliniais dažais – tautodailininkė Danutė Juškienė, lėlių gamybą – Jelena Talandienė, šiaudinių sodų rišimą- Lina Žaliauskienė, paveikslų vėlimą iš vilnos – Angelė Janulevičienė, nertus žaislus  iš siūlų – Danguolė Grigorjeva, o jos vyras Aleksandras Grigorjevu pristatys  įvairius aksesuarus iš medžiagos juostelių. Sukurti filmai bus naudojami ne tik kultūros sklaidai, bet ir ženkliai prisidės prie etninės kultūros ir tradicijų išsaugojimo.

Projektas unikalus, nes leidžia etninei kultūrai prisitaikyti prie naujos realybės ir kultūrinį paveldą bei žinias perkelti į virtualią erdvę, keliauti ne tik gyvai, bet ir neturinčiu sienų internetu. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.