Kapelų šventė – varžytuvės „Netgi vakaruškos“

2012-11-30

 Lapkričio 30 d. Lazdijų kultūros centre vyko tradicinė Lazdijų rajono liaudiškų kapelų  šventė-varžytuvės „Netgi vakaruškos 2012“. Čia savo programas pristatė šio krašto kapelos: Šeštokų kultūros namų kapela "Griežlė" (vad. Vitas Trampas), Veisiejų kultūros namų kapela „Veisieja“ (vad. Aldona Rudzienė), Būdviečio laisvalaikio salės kapela „Svaja“ (vad. Zina Barkauskienė), Seirijų kultūros namų kapela „Seirija“( vad. Vytautas Rutkauskas), Krikštonių laisvalaikio salės kapela „Beržynėlis“ (vad. Lena Švetkauskienė), Lazdijų meno mokyklos Veisiejų filialo kapela "Trepsiukai" (vad. Irina Gudebskienė) bei jungtinė Lazdijų kultūros centro  "Dziedukų" ir  "Anūkucų" kapela (vad. Romas Mazėtis). Kapelos varžėsi dėl folkloriškiausios bei kapelų kapelos titulų. Taip pat šventės metu buvo pristatyta Lazdijų kultūros centro liaudiškos ir tradicinės muzikos kapelų kompaktinė plokštelė „Netgi vakaruškos“ .

Geriausia 2012 metų Lazdijų rajono kapela komisijos sprendimu  pripažinta „Griežlė“ iš Šeštokų, parengusi programą „Prie ežerėlio“. Komisijos pirmininkas Lietuvos liaudies kultūros centro etninės kultūros skyriaus vyr. specialistas Arūnas Lunys džiaugėsi, jog komisijos ir žiūrovų nuomonės sutapo, ir būtent „Griežlei“ atiteko žiūrovų simpatijos. Vienbalsiu komisijos sprendimu folkloriškiausia pripažinta jungtinė „Dziedukų“ ir „Anūkucų“ kapela. Jos vadovui Romui Mazėčiui, tradicinio muzikavimo puoselėtojui, buvo įteiktas pereinamasis prizas – folkloriškiausios kapelos būgnas.

 Neliko neįvertintos ir kitos varžytuvėse dalyvavusios kapelos. Svajingais romansais žiūrovus žavėjusi „Veisieja“  buvo pripažinta romantiškiausia kapela, „Seirija“ – energingiausia kapela, „Svaja“ – vestuviškiausia kapela. Lyriškiausios kapelos titulas atiteko „Beržynėliui“ , o jaunieji „Trepsiukai“ buvo pripažinti stilingiausia kapela. Taip pat buvo pastebėti ir geriausi kapelų muzikantai. Išraiškingiausio muzikanto nominacija bei Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio įsteigtas prizas atiteko „Veisiejos“ muzikantui Zeniui Želioniui. Kitų kapelų geriausiais muzikantais buvo pripažinti Juozas Sadauskas (būgnai) iš „Dziedukų“, Dalė Rutkauskienė (būgnai) iš „Seirijos“, „Griežlės“ smuikininkas Justinas Dadurka, akordeonininkai Bronius Kašelionis iš „Beržynėlio“ bei Vytas Matulevičius iš „Svajos“, o taip pat jaunoji „Trepsiukų“ būgnininkė Gabija  Sukackaitė. Visiems šiems muzikantams buvo įteikti Lazdijų kultūros centro prizai, o kapelų vadovams – direktoriaus Arūno Sujetos padėkos.

[gallery link="file" columns="4" orderby="post_date"]