Kapčiamiestyje viešėjo Trys Karaliai

2013-01-06

Kapčiamiestyje per paskutiniąją kalėdinio laikotarpio (Saulėgrįžos) šventę apsilankė Trys karaliai: Kasparas (Rokas Aleksa), Merkelis (Vidmantas Dambrauausia užsuko į Kapčiamiesčio Dievo Apvaizdos bažnyčią, kur dalyvavo Šv. Mišiose, aplankė prakartėlę su gimusiu Jėzumi. Kunigas Jonas Alesius pašventino jų atneštas dovanas - auksą, smilkalus ir kreidą. Vėliau kunigas suteikė žodį Karaliui Merkeliui. Sveikindamas Kapčiamiesčio bendruomenės žmones su šventėmis, Karalius jiems linkėjo sveikatos, stiprybės, gerų metų, o atskirai jaunimui  - pinigų, drąsos priimant savarankiškus sprendimus, būti atsakingais Lietuvos piliečiais.

Išėję iš bažnyčios Trys Karaliai, lydimi kareivio,  aplankė Kapčiamiesčio parapijos senelių globos  namus. Pašventinta kreida ant durų jie užrašė pirmąsias savo vardų raides – K+M+B. Senovės lietuviai tikėjo, kad tokiu būdu namai apsaugomi nuo perkūno ir piktųjų dvasių. Persirengėliai seneliams įteikė dovanų – po šventintą smilkalą. Po to jie užsuko į rajono savivaldybės socialinės globos centrą ,,Židinys“,  parduotuves, kapčiamiestiečių sodybas. Visus sveikino su šventėmis, dovanojo smilkalus. Gyventojai džiaugėsi tokia smagia atrakcija ir taip pat neliko skolingi, su meile priėmė atvykusius svečius. Einančius gatve persirengėlius entuziastingai sutiko ne tik vietiniai žmonės, bet ir atvykėliai, kurie stebėjosi, kad tokiame nuošaliame Dzūkijos kaime puoselėjamos senovinės tradicijos. Pravažiuojantieji automobiliais pypsėjo garsiniais signalais, mojavo rankomis, džiaugsmingais šūksniais lydėjo Tris Karalius.

Šios šventės iniciatorė Kapčiamiesčio laisvalaikio salės vadovė Lina Valentienė sakė, kad Trys Karaliai kapčiamiestiečius lanko jau kelerius metus iš eilės. Graži tradicija džiugina žmones, nes tai puiki proga pasveikinti visus su besibaigiančiomis šventėmis, apmąstyti per metus nuveiktus darbus bei griebtis naujų. Liaudyje tvirtinama, kad nuo Kalėdų iki Trijų Karalių diena pailgėja „per gaidžio žingsnį” 

[gallery link="file" columns="5" orderby="post_date"]

.