Kaip švęsime Valstybės dieną

2021-07-01

Liepos 6-oji - Valstybės (Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena Lazdijų krašte bus pažymėta įvairiais kultūriniais renginiais bei pilietine akcija “Tautinė giesmė aplink pasaulį”.

Tradiciškai Valstybės diena bus minima Rudaminoje, piliakalnio papėdėje, kur šventinę programą dovanos Lazdijų kultūros centro kamerinis choras “Gaustas”, jaunieji mūsų krašto atlikėjai G. Mankus ir M. Čepulis. Renginio svečiai - folkloro ir dzūkiškų tradicijų puoselėtojai E. ir R. Kašėtai iš Varėnos. Kaip ir kasmet, 21 val.vieningai įsikibę į ilgąją Lietuvos trispalvę giedosime Tautišką giesmę.

Veisiejų miesto parke po ilgo laiko atgimsta dainų ir šokių šventė, kuri šiemet kviečia  į Dzūkijos regiono liaudies šokių festivalį "Susuksim suktinį". Renginyje dalyvaus kolektyvai iš Trakų, Grigiškių, Alytaus, Druskininkų, Lazdijų krašto, svečiai iš Vilkaviškio. Festivalį vainikuos įspūdinga Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblio programa bei tautiškos giesmės giedojimas. Šį renginį remia Lietuvos kultūros taryba.

Lazdijų miesto parke gyventojai ir svečiai kviečiami pasiklausyti tarptautinio A.Pasaravičienės džiazo kvarteto bei Artūro Noviko ansamblio “Color jazz” koncertų, kuriuose ne tik profesionali muzika, bet ir meniškai bei spalvingai aranžuotos žinomos lietuviškos dainos. Kartu su muzikos profesionalais giedosime Tautišką giesmę. Koncertus remia Lietuvos kultūros taryba.

Šiemet Valstybės dieną jau tryliktą kartą giedosime Tautišką giesmę, nešdami pasauliui vienybės žinią. „Nevienodi, bet vieningi“ – tokia idėja įprasmins Tautiškos giesmės giedojimą šįkart.  Lietuvos himną giedoti taip pat kviečiame parke už Seirijų kultūros namų, Kapčiamiesčio miestelio aikštėje, prie Kučiūnų laisvalaikio salės, Krosnos kultūros namuose. Tautiška giesmė skambės įvairiuose krašto miesteliuose, bendruomenėse, šeimose. Švęskime Valstybės dieną vieningai ir susitelkę, nes tai kaip niekad svarbu ir prasminga.