Joninės (Rasos šventė) „Paparčio žiedo paslaptis“

2013-06-23

Birželio 23 d.  Kapčiamiestyje, Emilijos Pliaterytės mokyklos stadione, šurmuliavo Joninių šventė. Jonų čia – nors vežimu vežk. Seniūnijoje gyvena 27 Jonai ir Janinos. Vyriausiam Jonui Burbai – 89-eri, o jauniausiam Jonui Kukučioniui – dar tik 7 metai. Kapčiamiesčio klebonas Jonas Alesius taip pat turi šį garbingą vardą.

Į Joninių iškilmes miestelėnus ir svečius kvietė su brička važinėjanti dailiai apsirėdžiusi Saulutė (Lina Valentienė) ir Viktarinos laisvalaikio salės kapela, vadovaujama Laimio Juškaičio. Juos vežiojo Romas Dubininkas. Kviesliai aplankė daugelį Jonų ir Janinų, įteikė jiems ,,Dzūkų žinių“ laikraščio prenumeratą bei rajono mero Artūro Margelio dovaną – medinius šaukštus. UAB ,,Malsena“ generalinis direktorius Gintautas Migonis kiekvienam Jonui ir Janinai padovanojo po 2 kilogramus miltų.

Žmonės į šventę rinkosi iš atokiausių seniūnijos kampelių, nes oras buvo palankus pramogauti. Nuo 16 val. vyko sportinės varžybos: šaudymo, riedučių ir kitos. Joms vadovavo mokytojas Eugenijus Šidlauskas. Renginį vedė Saulutė (L.Valentienė) ir Žolynėlis ( bibliotekininkė Rimutė Glavinskienė). Šventės dalyvius ir varduvininkus sveikino rajono savivaldybės tarybos narė Janina Ražukienė. Vyko Kapčiamiesčio seniūnijos 5 seniūnaitijų pasirodymai. Už koncertines programas seniūnaitijų atstovams įteikti Kapčiamiesčio verslininkų prizai. Taip pat laimę buvo galima išbandyti loterijoje. Visus linksmino Viktarinos laisvalaikio salės bei Šeštokų kultūros namų kapelos. Šmaikščiu žodžiu susirinkusius pradžiugino pasakorė Genovaitė Juzė Lazauskienė -  respublikinio pasakotojų konkurso „Žodzis žodzį gena“ viena iš rajoninio rato nugalėtojų. Žolininkė Vida Vaškevičienė, seniūno pavaduotoja šventės dalyviams būrė iš žolynų, bandė atspėti, kas jų laukia ateityje.

Vyko įvairios varžybos, kurias organizavo Kapčiamiesčio seniūnas Vidmantas Dambrauskas. Susirinkusieji grūmėsi su žolių prikištais maišais, bėgo įlipę maišuose. Merginos pynė vainikus, degė Joninių laužas. Šventės dalyviai šoko, dainavo, ieškojo paparčio žiedo. Sutemus buvo demonstruojami trumpametražiai ir pilnametražiai filmai. Belieka pasidžiaugti, jog oras buvo palankus švęsti Jonines, bei padėkoti šventės rėmėjams: Lazdijų  rajono savivaldybei, UAB ,,Dzūkų žinios“, UAB,,Malsena“ generaliniam direktoriui Gintautui Migoniui, UAB ,,Ramavita“, UAB ,,Lazdijų prekyba“, Vido Varnelio IĮ, G. ir R. Oriukams, R. Dubininkui, Kapčiamiesčio seniūnijai, Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės mokyklai. Jų dėka ši vasaros šventė tapo dar spalvingesnė.

[gallery link="file" columns="4" orderby="title"]