Japonijoje pristatyta ne tik Lietuvos dainų šventė, bet ir dzūkų tautinis kostiumas

2017-09-21

Artėjant Lietuvos atkūrimo šimtmečiui, Japonijoje – vienoje didžiausių pasaulyje tarptautinėje turizmo parodoje „Jata“ – pristatytas įspūdingiausias kitąmet mūsų šalyje vyksiantis renginys – Lietuvos dainų šventė „Vardan tos...“.  Tautiniais kostiumais žavėjęs ir lietuviškomis dainomis užbūręs japonų publiką, Lietuvą atstovaujantis Jungtinis Lietuvos kultūros centrų vadovų choras kvietė visus atvykti į mūsų šalį ir išvysti vieną didžiausių šalies kultūros įvykių, garsinančių jos vardą pasaulyje. Džiaugiamės, jog Jungtiniame Lietuvos kultūros centrų vadovų chore nuo 2016 metų dainuoja bene vieninteliai atstovai iš Dzūkijos - Lazdijų kultūros centro direktorius Arūnas Sujeta ir projektų vadovas Arūnas Maciulevičius.

Jungtinis choras, diriguojamas Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktoriaus Sauliaus Liausos, rugsėjo  21–24 d. parodos renginiuose surengė net šešis koncertus, kuriuose atliko specialiai sukurtą teatralizuotą programą, pristatančią Lietuvos tautinių kostiumų kolekciją.  Dzūkijos regiono tautinį kostiumą pristatė Lazdijų kultūros centro atstovai.

Didžiuojamės, kad svarbiausio renginio šaliai - Lietuvos dainų šventės - pristatymą įvairiuose regionuose, šalyse bei tautinio kostiumo tapatumo ir Dzūkijos krašto tradicijų sklaidą ypač palaiko Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. Juk birželio 30–liepos 6 d. vyksianti 20-oji Lietuvos dainų šventė yra skiriama Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo šimtmečiui, tautinei kultūrai, pagarbai Tėvynei, jos praeičiai, ją kūrusiems ir tebekuriantiems žmonėms. Džiugu, kad rajono vadovas deleguoja kultūros centro atstovus skleisti ir nešti žinią ne tik apie Lietuvą, bet ir apie Dzūkijos krašto tradicijas bei kultūrą, skatina dalyvauti  Jungtinio Lietuvos kultūros centrų vadovų choro veikloje.

Jungtinis Lietuvos kultūros centrų vadovų choras suburtas 2016 m. rugpjūtį Lietuvos nacionalinio kultūros centro iniciatyva. Chore dainuoja kultūros centrų direktoriai ir meno vadovai iš 20 savivaldybių. Choras jau pristatė Lietuvos tautinių kostiumų kolekciją ir ateinančių metų Dainų šventę Pasvalyje, Utenoje, Molėtuose, Vilniuje, Estijoje ir Airijoje. Lapkričio mėnesį šis pristatymas ir įspūdingas Jungtinio choro pasirodymas numatytas ir naujai modernizuotoje Lazdijų kultūros centro didžiojoje salėje!

Kolektyvo vizitą Japonijoje koordinavo Japonijos ir Lietuvos draugystės asociacija.

Daugiau informacijos:
https://www.delfi.lt/veidai/kultura/japonijoje-pristatyta-lietuvos-dainu-svente.d?id=75911549 

Dainų šventė Dainų šventė Dainų šventė Dainų šventė Dainų šventė