“Gaustas” dalyvavo tarptautiniame Sicilijos chorų festivalyje

2022-11-07

Tarptautiniame Sicilijos chorų festivalyje, kurį organizavo EuroArt Production srl, Leon Promotions, tarp 12 chorų kolektyvų iš Italijos, Sicilijos, Ispanijos, Maltos, Jungtinės Karalystės dalyvavo ir du chorai iš Lietuvos: Lazdijų kultūros centro choras „Gaustas“ ir Vilniaus miesto moterų choras „Aidas“.

Festivalis vyko įvairiose Sicilijos sakralinėse erdvėse: Chiesa di San Francesco d‘Assisi all‘Immacolata (Katanija), Basilica Cattedrale di San Nicolo di Bari (Taormina), Chiesa di San Camillo dei Mercedari ai Crociferi (Katanija), Basilica Collegiata di San Sebastiano (Ačirealė).

Kaip teigia choro “Gaustas” vadovė B.Vžesniauskienė, trys festivalio dienos prabėgo žaibiškai – buvo daug įvairios, įdomios chorinės muzikos! Renginį transliavo Etna Chanel Tv ir 199 Sicilijos kanalas transliuojantis visoje Sicilijoje. Patyrėme daug jaudulio, puikių koncertinių akimirkų, bendrystės ir meilės chorinei muzikai. Su gide Tatiana keliavome po Kataniją, Sirakūzus, Taorminą, Noto. Ekskursijos buvo labai įdomios, apie kurias būtų galima ilgai pasakoti. Daina pasveikinome Etnos ugnikalnį. Sužavėjo nuoširdus festivalio organizatorių, ypač Gabriele Grimaldi, rūpestis festivalio dalyviais, parsivežėme šūsnį kuo maloniausių įspūdžių, saulę ir jūrą.
Dėkojame visiems, kurie palaikė padėjo, parėmė mūsų kolektyvo pasirengimą festivaliui bei Lazdijų rajono savivaldybei ir merei Ausmai Miškinienei už savo krašto atlikėjų palaikymą, tikėjimą mūsų veikla, už meilę muzikai!