Folkloro vakaras „Žemaitkiemio bijūninis“

2018-06-16

Nepastebimai bėga laikas. Žiūrėk metų pradžia ir pabaiga, žiema ir vėl vasara... o štai ir Lietuvos šimtmetis. Kiek daug gražių renginių skirtų Lietuvos šimtmečiui mes stebime per televiziją, girdime per radiją ar tiesiog dalyvaujame įvairiuose pasirodymuose, koncertuose su mus supančiais žmonėmis.

       Folkloro vakaras „Žemaitkiemio bijūninis“, kuris vyko birželio 16 dieną Žemaitkiemio laisvalaikio salės kiemelyje, taip pat buvo skirtas Lietuvos šimtmečiui paminėti. Pilnas kiemelis sugužėjo žmonių. Į svečius atvyko ir savo programas atsivežė Būdviečio laisvalaikio salės folklorinių dainų ir šokių kolektyvas „Radastėlė“ (vad. Aurelija Valasavičienė), tradicinė kapela „Svaja“ (vad. Zina Barkauskienė), Lazdijų kultūros centro folkloro ansamblis „Riecimėlis“ (vad. Regina Kaveckienė). Visus atvykusius į šią nuostabią šventę maloniai pasitiko Žemaitkiemio laisvalaikio salės folkloro ansamblis „Diemedis“ (vad. Dalia Uzdilienė).

       „Bijūnas – vasaros gėlė. Ne bile kokia, o dainose apdainuota, švarko atlapi nešota“. Šiais gražiais apie bijūną žodžiais DaliaUzdilienė pradėjo kasmetinę folkloro šventę „Žemaitkiemio bijūninis“. Folkloro kolektyvai dainavo visiems susirinkusiems liaudies dainas apie mylimą Tėvynę, jos grožį ir gėrį, artimo meilę. Ne tik apdainuota, bet ir daug gražių  širdį veriančių žodžių buvo išsakyta apie žmogaus gyvenimą, jo prasmę ir laimę jame. Garsi kapelos muzika ir šurmulys net kitame kaimo gale girdėjosi. Šokėjų poros sukosi ratu, kojos trepsėjo, prakaitas per veidus tekėjo...

Visi, kas tik buvo: maži ir dideli, pagyveni ir jauni ragavo grybienės karštos, duonos ant ajero keptos ir daug kitokių skanybių.

Linksmai ir su pačiomis geriausiomis nuotaikomis maloniai praleidome laiką – dar vieną šiltą ir įsimintiną vasaros vakarą. Ačiū visiems buvusiems už tai.

 Edita Jankauskienė

 

folkloro svente folkloro svente folkloro svente folkloro svente folkloro svente